Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Опозиція вимагає звільнити суддю Христину Гладун

0 49

Опозиція внесла до Верховної Ради постанову щодо порушення дисциплінарного провадження проти судді Христини Гладун і звільнення її з займаної посади у зв’язку з порушенням нею присяги. Про це сьогодні на брифінгу у прес-центрі Штабу національного спротиву заявив народний депутат фракції “Батьківщина” Павло Петренко.

Як відомо, суддя Гладун 8 січня ухвалила рішення залишити під вартою останнього “в’язня Банкової”, мотивуючи це тим, що закон про амністію учасників Євромайдану суперечить нормам Кримінально-процесуального кодексу.

За словами Петренка, напередодні, розглядаючи справу Ярослава Притуленка, суддя Христина Гладун фактично показала повне нівелювання з боку судової системи положень закону про повну декриміналізацію дій учасників Євромайдану, які брали участь в мирних акціях протесту.

“Вона протизаконно перейняла функції Конституційного суду та прийняла рішення, що не може застосувати закон, прийнятий Верховною Радою, бо він, на її думку, не відповідає Конституції. Така суддя не має права бути представником судової системи. Учора вона вчинила кримінальні дії, які підпадають під декілька статей Кримінального кодексу – це винесення неправосудних рішень, перевищення службових повноважень, відповідальність за незаконний арешт та тримання під вартою громадян”, – сказав народний депутат.

Петренко зазначив, що окрім іншого, опозиція вимагатиме від Вищої ради юстиції та Вищої кваліфікаційної комісії суддів порушити дисциплінарне провадження щодо цієї судді.

Народний депутат нагадав, що суддя Христина Гладун займає посаду судді лише рік, протягом якого вона вже встигла “відзначитись” у багатьох гучних справах проти Єромайдану.

Залиште коментар