Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Оплата 15 додаткових послуг РАЦСів

0 28

Кабінет міністрів затвердив перелік додаткових послуг органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС), за здійснення яких стягуватиметься плата. Відповідну постанову, проект якої розробляло Міністерство юстиції, ухвалено сьогодні  на засіданні уряду. Про це  повідомив міністр юстиції Олександр Лавринович.

Як повідомляє УНІАН, міністр наголосив, що функції по державній реєстрації актів цивільного стану здійснюються безоплатно або, у випадках, визначених законодавством, за умови сплати державного мита. Додаткові послуги, які будуть пропонуватися відділами державної реєстрації актів цивільного стану, громадяни зможуть отримувати виключно за власним бажанням. Відмова від отримання платних послуг ніяким чином не вплине на реалізацію прав та інтересів громадян, пов’язаних з державною реєстрацією актів цивільного стану. О.Лавринович нагадав, що вимога щодо визначення Кабінетом міністрів переліку платних послуг РАЦСів міститься в Законі України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», який був ухвалений Верховною Радою у липні поточного року.

Постанова Кабінету міністрів розроблялася з урахуванням багаторічного аналізу практики діяльності РАЦСів. До переліку включено платні послуги, які найчастіше замовлялися громадянами впродовж багатьох останніх років. Наприклад, РАЦСи стягуватимуть плату за організацію та проведення індивідуальних обрядів державної реєстрації шлюбу та народження (зокрема, обрядів ювілеїв весілля, обрядів заручин) з використанням різноманітних елементів урочистості. Плата стягуватиметься за ксерокопіювання, ламінування документів, які видаються органами державної реєстрації актів цивільного стану. Передбачено плату за надання окремих видів кур‘єрських послуг, за здійснення правової допомоги з одночасним складанням заяв (анкет, прохань) у вирішенні питання тощо.

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар