Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Опальний музейник закликає до нового слідства у справі про зниклі в уряді картини

0 15

«Експертиза була на початку тижня і виявила, що це не ті твори, які ми їм давали. Це твори, створені в цьому столітті, після 2000 року», – зазначив Анатолій Мельник. «Я розумію, що не можна кидати тінь в цілому на Кабінет Міністрів. Це треба виявити одну особу, чи дві, хто там цим займався. Напевне, це більше, ніж одна особа, бо хтось ще займався підробкою», – вважає музейник.

  У 2010 році Національний художній музей вперше заявив про те, що Кабінет Міністрів відмовляється повернути музею справжні роботи імпресіоніста Микола Глущенка «Дніпровські далі» і «Село біля річки», страхову вартість яких оцінюють у понад мільйон гривень.  

Відтоді провели кілька експертиз. Втім, за даними Анатолія Мельника, на початку цього року міліція відмовила у порушенні кримінальної справи.

Цього тижня ЗМІ повідомили про те, що оригінали кількох полотен Глущенка, наданих для експонування Кабінету Міністрів, зникли. В уряді цю інформацію згодом спростували.

Водночас напередодні Анатолія Мельника звільнили з посади директора Національного художнього музею. Він сам пов’язує своє звільнення зокрема з тим, що публічно закликав до повернення картин.

Міністерство культури України пояснило звільнення Анатолія Мельника невиконанням «планових показників» з відвідування музею та неналежними умовами зберігання ікон. Мельник, який керував Національним художнім музеєм України протягом останніх 12 років, з цією критикою не погоджується.

Теги:

Кабінет Міністрів України, культурне надбання

Джерело:

Радіо Свобода

Залиште коментар