Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ООН: “В Україні Секретаріат Омбудсмана має низьку репутацію в суспільстві”

0 17

Про це йдеться у звіті оцінки потенціалу Секретаріату Омбудсмана України, який було здійснено в період з 18 червня по 20 липня 2012 р. експертом ПРО ООН Алларом Йиксом, передає прес-служба відомства.

У звіті також відзначається, що проблемами Секретаріату Омбудсмана є: можлива нестабільність політичної ситуації після виборів; економічний спад і можливі бюджетні скорочення; недостатнє співробітництво з національними інституціями з прав людини інших країн; обмеженість знань серед громадян щодо кола повноважень, функцій, діяльності та відповідальності Омбудсмана.

Крім того, експерт ООН рекомендує зробити можливість звернення до омбудсмена загальною, а також зробити можливим представлення омбудсменом законодавчих пропозицій до Кабміну.

Нагадаймо, 2 серпня Лутковська призначила Михайла Чаплигу представником уповноваженого з виборчих прав громадян України. “Необхідність призначення виникла у зв’язку з початком виборчої кампанії, заради забезпечення захисту виборчих прав громадян. Рішення про призначення представника за цим напрямком було прийнято консультативною радою, який функціонує при уповноваженому”, – йшлося в повідомленні прес-служби.

Нагадаємо, Валерія Лутковська була обрана уповноваженим Верховної Ради з прав людини 24 квітня. За неї голоси віддали 260 депутатів.

У травні В.Лутковська повідомила, що структуру секретаріату уповноваженого ВР з прав людини найближчим часом буде суттєво оновлено – в ній з’явиться система “омбудсмен-плюс”, що передбачає введення тематичних представників омбудсмена. Лутковська наголосила, що нова створювана система офісу омбудсмена “буде абсолютно публічною”.

Теги:

Уповноважений Верховної Ради з прав людини, Омбудсман, Лутковська Валерія

Джерело:

РБК-Україна

Залиште коментар