Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Онопенко вважає, що апеляційні суди неякісно працюють

0 8

Голова Верховного Суду України Василь Онопенко вважає, що суди першої інстанції при всій їхній завантаженості працюють краще, ніж апеляційні. Про це він сказав на розширеному спільному засіданні Президії ВСУ, президії Ради суддів України і колегії Державної судової адміністрації України, передає Вовремя.info.

«Кардинальних змін потребує апеляційний перегляд судових рішень. Це є основним внутрішнім резервом підвищення рівня здійснення правосуддя. Апеляційні суди повинні стати основною інстанцією у виправленні правових помилок, допущених судами першої інстанції», – сказав Онопенко.

За його словами, Апеляційний суд не повинен бути проміжною ланкою між першою і касаційною інстанціями. «Його рішення вступає в силу негайно, і судді апеляційного суду повинні дотримуватися тієї позиції, що це судове рішення є остаточним, а не сподіватися на те, що касаційний суд, у разі потреби, виправить помилку», – сказав він.

«Наше правосуддя не стане більш ефективним або оперативним до того часу, доки апеляційні суди не почнуть повною мірою виконувати функцію виправлення помилок судів першої інстанції», – заявив Онопенко.

«Низькими залишаються і показники якості розгляду справ апеляційними судами. Так, Верховним Судом України в 2007 р. в касаційному порядку було скасовано або змінено 3,2% судових рішень від кількості тих, які розглядалися в апеляційному порядку. І це при тому, що показник скасованих або змінених судових рішень місцевих судів в апеляційному порядку складав 2,4%. Тобто місцеві суди при своїй колосальній завантаженості «спрацювали» краще, ніж апеляційні!», – підкреслив він.

Джерело:

proUA.com

Залиште коментар