Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Онопенко втримався

0 49

Пленум Верховного Суду України не підтримав пропозицію щодо висловлення недовіри голові ВСУ Василю Онопенку: за результатами таємного голосування за висловлення йому недовіри проголосували 17 із 46 присутніх на пленумі ВСУ суддів, не підтримали цю пропозицію 28, один бюлетень визнано недійсним.

Як раніше повідомлялось, кілька суддів Верховного Суду України ініціювали скликання пленуму Верховного Суду України, до порядку денного якого внесено лише одне питання: про висловлення недовіри голові ВСУ В.Онопенку. Вони звинуватили очільника у привнесенні політики в діяльність ВСУ.

Спілкуючись з представниками ЗМІ у перерві пленуму, Василь Онопенко заявив , що не знає, хто ініціював його відставку за півроку до закінчення повноважень на цій посаді. «Мене самого дивує це питання. Можливо, це не їх (групи суддів ініціатива – УНІАН)… Я не знаю – це питання до них», – сказав голова ВСУ. «Хто б за ширмою не був, я вважаю неприпустимим, щоб був будь-який тиск на Верховний Суд», – додав він.

Відповідно до чинного законодавства, повноваження В.Онопенка на посаді голови ВСУ спливають 29 вересня цього року.

Окремі політологи припускали, що В.Онопенко може піти з посади голови Верховного Суду України в обмін на гарантії для своєї родини.

Нагадаймо, 15 лютого слідчий ГПУ змінив запобіжний захід з арешту на підписку про невиїзд екс-першому заступнику міністра юстиції Євгену Корнійчуку, який є зятем В.Онопенка. При цьому напередодні голова ВСУ зустрічався з Президентом Віктором Януковичем. Крім того, 15 лютого слідчий з особливо важливих справ Генеральної прокуратури виніс постанову про закриття кримінальної справи, порушеної стосовно Ірини Онопенко – дочки голови ВСУ. Ця кримінальна справа була порушена 1 лютого у зв`язку з неповерненням боргу у розмірі 300 тис. доларів.

Кримінальна справа стосовно Є.Корнійчука була порушена Генпрокуратурою 22 грудня 2010 року за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу (перевищення службових повноважень, що призвело до тяжких наслідків). Колишньому першому заступнику глави Мін’юсту висунуто звинувачення у зловживанні службовим становищем при проведенні держзакупівель.

Теги:

Василь Онопенко, ВСУ

Джерело:

УНІАН

Залиште коментар