Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Онлайн Саміт Кримської платформи підвищив рівень та розширив географію підтримки принципів Кримської платформи

0 6

23 серпня з нагоди першої річниці заснування Міжнародної Кримської платформи у Києві відбувся он-лайн форматі другий Саміт лідерів цієї ініціативи.

Участь у ньому з українського боку взяли Президент Володимир Зеленський, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук, Голова Офісу Президента Андрій Єрмак, Секретар РНБО України Олексій Данілов, Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба та Міністр оборони України Олексій Рєзніков, Представник Президента в АР Крим Таміла Ташева та лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Незважаючи на значну безпекову загрозу напередодні святкування Дня незалежності України, Саміт відвідав Президент Польщі Анджей Дуда, що стало черговим проявом тої значної підтримки, яка надається з боку Польщі нашій державі.

Другий Саміт МКП перевершив Установчий Саміт 2021 року як за кількістю учасників, так і за їхнім рівнем та географією представленості.

Саміт об’єднав 60 представників різних делегацій.

У своєму виступі Президент України Володимир Зеленський  підкреслив, що загарбницька війна росії проти нашої держави, розпочалася в 2014 році з окупації Криму. Тож, без деокупації Криму ця війна не може закінчитись.

Глави іноземних держав та урядів, а також очільники міжнародних організацій вкотре підтвердили незмінну підтримку суверенітету та територіальної цілісності України, а також свою рішучість допомагати Україні у боротьбі з російською агресією. Було висловлено готовність продовжувати політику невизнання насильницької зміни кордонів та посилювати тиск на кремль з метою повернення всіх захоплених українських територій.

За результатами Саміту було ухвалено Спільну заяву ( .pdf , 64.21 Кб ), яка підтвердила цінності, навколо яких об’єдналися учасники МКП, засудила збройну агресію росії проти України та заявила про їхню готовність продовжувати здійснювати спільні кроки, спрямовані на деокупацію Криму.

Довідково

Міжнародна Кримська платформа – міжнародний консультаційно-координаційний формат, ініційований Україною з метою підвищення ефективності міжнародного реагування на триваючу окупацію Криму, посилення міжнародного тиску на росію, а також досягнення головної мети – деокупації півострова та повного відновлення суверенітету України над Кримом.

Діяльність Платформи на шляху до головної мети організована за п’ятьма пріоритетними напрямами:

  • – консолідація міжнародної політики невизнання зміни статусу Криму як частини території України;
  • – ефективність санкцій, їх посилення та перекриття шляхів обходу;
  • – захист прав людини і міжнародного гуманітарного права, відновлення прав кримськотатарського народу;
  • – забезпечення безпеки в Азово-Чорноморському регіоні та за його межами, захист принципу свободи навігації;
  • – подолання екологічних та економічних наслідків окупації.

 

Міністерство закордонних справ України

Залиште коментар