Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Омбудсман просить вето на закон про біометричні документи

0 15

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська закликала президента Віктора Януковича застосувати право вето до законопроекту “Про Єдиний державний демографічний реєстр”, що передбачає введення біометричних паспортів.

Валерія Лутковська у листі на адресу президента вказує, що цей закон не відповідає Конституції, європейським стандартам у сфері захисту персональних даних і несе загрози порушення прав і свобод людини, повідомляє агентство “Українські новини”.

Зокрема, омбудсмен зазначає, що закон не повною мірою і неточно відтворює перелік підстав для правомірної обробки персональних даних. “Ухвалений закон наділяє уповноважений державний орган з питань захисту персональних даних новими, не притаманними йому повноваженнями щодо здійснення технічного регулювання, оцінки відповідності та захисту персональних даних в інформаційно-телекомунікаційних системах, що, в свою чергу, може призвести до встановлення контролю над обробкою персональних даних та втручання у вільну діяльність осіб, які здійснюють обробку персональних даних з використанням інформаційно-комунікаційних систем”, – ідеться у зверненні.

Лутковська зазначає, що представлені в серпні-вересні 2012 року зауваження й пропозиції експертів Ради Європи, українських експертів і громадських організацій до тексту законопроекту не були враховані в остаточній редакції закону.

Верховна Рада ухвалила закон “Про Єдиний державний демографічний реєстр” 2 жовтня. Президент Віктор Янукович заявляв, що підпише закон після отримання висновків експертів.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар