Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Омбудсман: необхідно ухвалити закон про свободу мирних зібрань

0 15

Урегулювати відносини учасників мирних зібрань і міліції може лише закон про свободу мирних зібрань, заявила уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська в ефірі “5 каналу”.

“Є проблема у відсутності закону про мирні зібрання. Закону, який, по суті, має стати другою громадянською Конституцією для громадян України, тому що це можливість обстояти свою позицію, заявити про свою позицію. Це, власне, право, пов’язане з правом на свободу вираження думки, а також із конституційним правом. Але на сьогодні крім того, що ми маємо конституційну норму, яка гарантує таке право, ми, проте, не маємо механізму реалізації”, — заявила В.Лутковська.

“Тому на сьогодні немає норми, яка встановлювала б, як має діяти міліція: коли застосовувати силу, а коли ні; коли мирне зібрання переходить межу мирного і стає не мирним зібранням, як повинна діяти міліція в такому випадку. Як зберегти можливість провести контрзбори, якщо вони проводяться в тому самому місці й у той самий час, при тому, що інші особи також мають право на висловлення протилежної точки зору”, – додала вона.

Теги:

мирні забрання

Залиште коментар