Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Олігархи платять в 50 разів менше податків, ніж звичайні люди

0 21

Проголошений в Податковому кодексі прогресивний податок на доходи фізосіб, спрямований на те, аби багаті платили більше бідних, – не більше ніж красиві слова, упевнений заступник директора науково-дослідного центру проблем оподаткування національного університету ДПА України Костянтин Швабій.

Експерт підрахував, що понад 90% всіх внесків від сплати ПДФО в Україні дає заробітна плата населення. При цьому, якщо віднести ці внески у вигляді абсолютних величин до бази оподаткування, то виходить велика диспропорція.

«Середня ефективна ставка податку на зарплату в середньому в 50 разів вище за податкову ставку на підприємницькі доходи, тут підраховано виключно по загальній системі оподаткування (спрощена не бралася до уваги, оскільки не було даних), а також в 4,5 разу вище за податкову ставку податку на власність», – сказав Швабій.

На його думку, ПДФО в Україні вимагає подальшого реформування. «У нас сталося і законодавчо закріплений зсув більшої частини податкового тягаря з оподаткування капіталу, ресурсів, майна на доходи фізичних осіб», – відзначив Швабій.

Після прийняття Податкового кодексу з врахуванням перекладення непрямих податків – ПДВ, акцизних зборів і єдиного соціального податку –  бідні не стали платити менше багатих. «Якщо рахувати податкове навантаження, це, правда, за моїми прикидками, з врахуванням ефекту перекладення податкового тягаря, то виходить, що  у нас не прогресивна шкала, як задекларовано в кодексі, у нас насправді регресійна шкала прибуткового податку, і розрахунки якраз це і показують», – сказав експерт.

За його словами, за ставкою 17% за станом на 1 листопада 2011 року платило не більше 1% платників ПДФО. «Основна маса населення платить 15% ПДФО плюс в середньому 3,6%. Ви бачите, яка у нас арифметика: 15 плюс 3,6 відсотка – вже 18,6% виходить. А багаті ж платять 17%. Ось проста арифметика, яка підтверджує мої слова, що податок, загалом, регресійний», – пояснив Швабій.

За офіційною статистикою Міністерства фінансів, внески з податку на доходи фізичних осіб не змінилися з 2010 року і становлять приблизно 4% ВВП.

Теги:

оподаткування, доходи фізичних осіб

Джерело:

Дело

Залиште коментар