Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Олександр Лавринович: В Україні зловживання правом є однією з основних причин загострення необхідності реформування української Конституції

0 26
«Верховенство права – гарантія захисту прав людини», – під таким гаслом в Києві 23 березня відкрився 23-й Конгрес Всесвітньої Асоціації Юристів, робота якого в українській столиці триватиме чотири дні.

«Одним із напрямків, який варто ретельно обговорити і загострити на ньому увагу – це питання зловживання правом, яке багато в чому сприяло розвитку кризових явищ в економіках країн. І це стосується не тільки впливу на економіки, а на багато інших сфер життя. Зокрема, в Україні зловживання правом є однією з основних причин загострення необхідності реформування української Конституції. Необхідність внесення змін до Основного закону України покликана переважно цим явищем», – заявив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович на відкритті роботи 23-го Конгресу Всесвітньої Асоціації Юристів.

За словами Першого віце-спікера українського парламенту, ця «престижна організація є однією із найстарших серед тих, що об´єднують національні організації юристів в своїх країнах». При цьому він зауважив, що Конгрес раз на рік проводить свої тематичні зустрічі з тим, щоб обмінюватись інформацією, ділитися досвідом, опрацьовувати окремі проблемні питання в національному законодавстві з подальшим правозастосуванням в своїх країнах. Учасники форуму, зазначив відомий політик, висловлюють ініціативу для такого міжнародного обговорення з метою міжнародного тестування і міжнародної експертизи.

«Цьогорічний Конгрес вдруге за останні п´ять років відбувається в Україні, і 4 дні його роботи передбачають розгляд багатьох спеціальних тем», наголосив О.Лавринович і додав: «Найперші теми, з яких сьогодні розпочнеться робота, – це правове забезпечення функціонування світової економіки, міжнародний вплив на зміни клімату і питання незалежності судів».

«Саме ці теми свідчать про те, що правники багатьох країн світу, усіх п´яти континентів усвідомлюють свою причетність і відповідальність за пошук правових інструментів для подолання кризових явищ, які охопили економіки всіх країн з тим, щоб знаходити можливості мінімізації втрат громадян та втрат своїх держав», – переконаний О.Лавринович.

Водночас український політик звернув увагу учасників зібрання на необхідність «приділили більше уваги питанню захисту нашої планети від людей», оскільки зміни клімату – це наслідки людської діяльності. «Діяльність людини стала головною загрозою для збереження Землі. І сьогодні вже можна не тільки обговорювати можливі зміни, які відбуваються з кліматом на планеті, – можна уже говорити про те, що людство зобов´язане шукати правові інструменти захисту прав людей у контексті користування повітрям, яким вони зможуть дихати і на наявність питної води, питання щодо достатньої кількості якої стане актуальним вже за життя нашого покоління». Він висловив надію, що правники всього світу об´єднаються заради того, аби «юридичними інструментами зробити кроки, які б відстрочили прихід того часу, коли людство перетне межу незворотних змін, які призведуть до його загибелі».

Крім того, зауважив заслужений юрист України, «те, що багато представників юридичних кіл з багатьох держав, з багатьох континентів попередньо висловили бажання взяти участь в розгляді питання незалежності судів, заявили про представлення своїх матеріалів на цю тему, свідчать, що ця тема залишається актуальною для багатьох країн світу». При цьому О.Лавринович підкреслив: «Для нашої держави питання незалежності судів взагалі стало не тільки першочерговим завданням в реформуванні юстиції, а стало найбільшим викликом, найбільшою загрозою для функціонування системи державної влади».

Залиште коментар