Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Окружний адміністративний суд Києва відмовив Ющенку в справі про губернаторів

0 19

Вчора ввечері окружний адміністративний суд (ОАС) Києва відмовив президентові Віктору Ющенку в задоволенні клопотань про відміну судового визначення, що припиняє дію 16 кадрових указів глави держави, пише «КоммерсантЪ-Украина».

З вчорашнього визначення суду виходить, що представники президента в суді мотивували свої клопотання тим, «що спори, ініційовані позивачем (Кабінетом міністрів – ред.), не підлягають розгляду у порядку адміністративного судочинства». Як відзначає видання, цей аргумент є одним з ключових для юристів секретаріату президента, що наполягають на тому, що укази президента можна оскаржувати тільки в Конституційному суді.

Ще одним приводом для оскарження прийнятого раніше визначення в забезпечення позову послужив той факт, що вони були прийняті судом «не колегіально, а одноосібно». Крім того, юристи президента упевнені, що оскаржені ними документи суд прийняв «за відсутності належних доказів, які б підтверджували явну протиправність дій відповідача і спричинення шкоди правам і інтересам позивача».

Вчора ж клопотання президента розглядала колегія з трьох суддів під головуванням Володимира Кочана. До складу колегії входив також Володимир Келеберда, відомий тим, що в 2008 році припинив дію указу президента про дострокове припинення повноважень Верховної ради.

Як стало відомо, вислухавши сторони, колегія суддів ухвалила рішення відмовити в задоволенні клопотань, поданих представниками президента. «Представником відповідача суду не було надано ніяких доказів, що свідчать про наявність обставин, з якими ст. 117 («забезпечення адміністративного позову») і ст. 118 («порядок забезпечення адміністративного позову») Кодексу адміністративного судочинства зв’язують можливість відміни судом першої інстанції прийнятих заходів забезпечення позову», – говориться у вчорашньому рішенні ОАС.

У своєму рішенні суд також підкреслив, що аргумент представників президента, що клопотання в забезпечення позову повинні були виноситися колегіально, «не є підставою для відміни заходів забезпечення позову, а підлягають оцінці судом апеляційної інстанції».

Втім, пише видання, крапка в питанні про усунення від виконання обов’язків двох губернаторів і 14 голів райдержадміністрацій поки не поставлена – вчорашнє рішення ОАС може бути оскаржене в Київському апеляційному адміністративному суді. Разом з тим, згідно Кодексу адміністративного судочинства, апеляційний розгляд цього питання не зупинить виконання визначення в забезпечення позову, так само як і не перешкоджатиме подальшому розгляду справи в ОАС.

Нагадаємо, з клопотаннями про відміну заходів забезпечення позову Кабміну до президента, якими від виконання обов’язків були усунені голови Київської і Кіровоградської облдержадміністрацій, а також голови 14 райдержадміністрацій, представники президента звернулися до ОАС Києва практично відразу після ухвалення судом рішення. Визначення, що припиняє дію 16 кадрових указів президента, не узгоджених з Кабінетом міністрів, було винесене ОАС 28 вересня.

Джерело:

proUA

Залиште коментар