Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Офіційно створено Конституційну асамблею на чолі з Кравчуком

0 9

Президент України Віктор Янукович підписав указ «Про Конституційну асамблею”. Текст відповідного указу, датованого 17 травня, розміщений на сайті глави держави в четвер увечері. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Згідно з документом, Конституційна асамблея — спеціальний допоміжний орган при президенті України.

Головою асамблеї (за згодою) пропонується призначити президента України (1991-1994 рр.) Леоніда Кравчука; заступником голови — директора Інституту держави та права імені В.М.Корецького Національної академії наук України Юрія Шемшученка; секретарем асамблеї — радника президента — керівника Головного управління з питань конституційно-правової модернізації Адміністрації президента Марину Ставнійчук.

В указі наголошується, що депутатські фракції у Верховній Раді Україні та політичні партії, які не подали пропозицій щодо кандидатур до персонального складу Конституційної асамблеї, можуть вносити такі пропозиції протягом діяльності асамблеї.

Крім того, доручено запропонувати Національній академії правових наук України, Інституту держави та права імені В.М.Корецького Національної академії наук України, Інституту політичних і етнонаціональних досліджень імені І.Ф.Кураса Національної академії наук України, Київському національному університету імені Тараса Шевченка також здійснювати науково-консультативне забезпечення діяльності Конституційної асамблеї.

Глава держави також постановив узяти до відома, що з початком діяльності Конституційної асамблеї припиняє свою роботу науково-експертна група з підготовки асамблеї. Указ набуває чинності з дня його опублікування.

М.Ставнійчук пояснила, що до Конституційної асамблеї входитимуть 100 осіб. Формування асамблеї в політичній її частини відбуватиметься за принципом паритетності. Зокрема, для політичних сил є 12 квот для всіх парламентських фракцій і груп, які можуть внести до складу асамблеї по одній людині. При цьому з 12 місць шість передбачено для провладних сил і шість — для опозиційних. Крім парламентських політсил, право на внесення своїх кандидатур матимуть партії, які здобули на останніх виборах підтримку в понад 100 тис. голосів: «Фронт змін», «УДАР» Віталія Кличка, ВО «Свобода», Соціалістична партія України, «Трудова Україна» та “Єдиний центр». Однак найбільшу квоту передбачено для вчених.

Теги:

Конституційна асамблея

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар