Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Один депутат обходиться українцям у 700 тис. гривень на рік

0 11

Зарплата депутата обчислюється з посадового окладу в 6 тисяч 109 гривень за спецформулою. До окладу додаються доплата за перший ранг держслужби розміром 160%, надбавка за “особливий характер роботи та інтенсивність праці” 100% і премія, яка коливається від 80% у простого депутата до 95% у першого віце-спікера. У підсумку мінімальна зарплата для рядового народного обранця становить 17,425 тисяч гривень. Таких депутатів у парламенті 191 особа. Якщо ж він – голова комітету або керівник фракції, то його зарплата становить 17 тисяч 914 гривень. Таких депутатів у парламенті близько 30 осіб. На руки він отримує близько 14 тисяч.

На оздоровлення влітку депутату належить 2 місячні зарплати без податків. Ці гроші оформляються в основному як так звана “матеріальна допомога”, яка зазвичай становить близько 35 тис. гривень. Крім зарплати, депутат отримує 216 тис. на рік на утримання штату помічників.

Крім самого кошторису, депутати голосують також за додаток до нього, який називається “Норми видатків на одного депутата на 2011 рік”.

Згідно з цим документом, депутату належить так зване “відшкодування витрат, пов’язаних із виконанням депутатських повноважень”. Ця сума становить 209 тисяч 100 гривень на рік, або 17 425 гривень на місяць (тобто еквівалент мінімальної зарплати депутата без податків), і видається вона депутату готівкою.

Для кожного народного обранця також передбачено безкоштовний проїзд по території України на суму 26 тисяч 800 гривень на рік. У авіа- або залізничній касі депутат отримує квиток, показавши посвідчення. Пізніше Верховна рада з бюджетних коштів перераховує відповідну суму структурі, яка виписала квиток.

Серед іншого, на міжміські розмови по стаціонарному телефону депутату виділяють 4 890 гривень на рік; на ручки, олівці і папір – 708 гривень; на відрядження помічників в округи – 3,6 тисяч гривень. Крім того, за путівку в підвідомчий Верховній Раді санаторій депутату компенсують 5 тисяч гривень, тобто майже всю її вартість. Якщо ж народний обранець вибере не підвідомчий санаторій, то йому віддадуть 4 тисячі гривень.

Крім того, загальний фонд бюджету Ради становитиме 850 мдн гривень, що на 40 млн більше, ніж минулого року, і на 150 млн більше, ніж позаминулого року. Найістотніше збільшення відбулося за статтею “будівництво (придбання) житла” – у п’ять разів. Якщо 2010 року на це було виділено 4 мільйони 200 тисяч гривень, то в поточному – 20 мільйонів. Крім того, відбулося збільшення за статтею “капітальний ремонт”. 2010 року її обсяг становив 2,4 мільйона, тепер же планується виділити 12 мільйонів.

“Ці кошти підуть на розробку проектно-кошторисної документації: для забудови земельної ділянки на вулиці Глибочицькій, яка належить парламенту, а також ремонту гуртожитку Верховної Ради на вулиці Обсерваторній”, – розповів заступник голови регламентного комітету Сергій Сас. Крім того, 490 тисяч гривень піде на проектування котельні для депутатського житлового будинку на вулиці Срібнокільській.

Нагадаємо, згідно з даними Держстату, більше ніж половина жителів України отримують зарплату до 2 тис. гривень.

Теги:

бюджет ВР

Залиште коментар