Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Одеський школяр виграв перший суд по тестуванню

0 14

Одеський апеляційний суд задовольнив позов школяра Олега Нічки до управління освіти і наукової діяльності Одеської обласної державної адміністрації, визнавши дії облуправління освіти незаконними.

Про це повідомила адвокат одеського школяра, депутат Одеської обласної ради Ірина Залюбовська, передає ІА «Репортер»

За її словами, рішення суду не відміняє проведення зовнішнього тестування, проте обласне управління освіти тепер не має права брати участь в його організації на території Одеської області.

«Дане рішення ухвалене на підставі відсутності законодавчої бази для організації проведення зовнішнього тестування. В Україні взагалі немає жодного законодавчого акту, що містить слово «тестування», – підкреслила адвокат.

«Наші опоненти заявляють, що в області тестування проводить центр оцінювання знань, а обласне управління освіти тільки організовує його проведення, але без участі управління весь процес проведення тестування виявляється під питанням», – відзначила Залюбовська.

Вона висловила сумнів, що ухвала суду виконуватиметься.

У свою чергу, заступник директора регіонального центру оцінювання знань Григорій Вартанян заявив, що рішення суду навряд чи негативно відіб’ється на проведенні зовнішнього тестування в області.

«Обласне управління освіти не є виконавцем, воно тільки сприяє проведенню тестування», – відзначив Вартанян.

Він додав, що повніші коментарі центр надасть після ознайомлення з рішенням суду.

Судове засідання за позовом Олега Нічки до Міністерства освіти і науки України відбудеться 1 червня в Києві.

Нагадаємо, учень 48-ої одеської школи Олег Нічка подав позов на Міносвіти і облуправління освіти з вимогою припинити підготовку до зовнішнього тестування. Він хоче добитися права вибору: писати тести або складати іспити. Школяр незадоволений, що з програми зовнішнього оцінювання виключили предмет «правознавство». Саме до здачі цієї дисципліни він старанно готувався декілька років.

Одеський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 25 листопада 2008 року припинив підготовку до зовнішнього тестування в Україні на час розгляду скарги. 13 січня поточного року цей же суд розділив заяву на дві частини: позов до облуправління освіти розглядається в Одесі, а до Міносвіти – в Києві.

Джерело:

proUA

Залиште коментар