Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Обвинувачені у справі про вбивство журналіста Александрова звільнені в залі суду

0 23

Підполковник міліції Ігор Криволапов, який звинувачувався у фальсифікації справи про вбивство слов’янського тележурналіста Ігоря Александрова та організації низки вбивств звільнений сьогодні в Апеляційному суді Запорізької області. Про це повідомляє «Остров» з посиланням на незалежного журналіста Ніну Рикову.

Судова колегія під головуванням судді Олега Дутова, судді Валерія Фоміна і народних засідателів ухвалила звільнити прямо в залі суду з-під варти Ігоря Криволапова. З нього зняті звинувачення за епізодами Карпенка і Жемова, а епізод (історія зі списаним службовим авто), що залишився, за покаранням був співвіднесений зі вже відсидженим терміном (більше 5 років).

Інші міліціонери – Альберт Винничук, Сергій Шломін і Олександр Герасименко також сьогодні виїхали додому. Суд визнав, що у держзвинувачення не виявилося достатніх доказів їх провини, слідство проведене з грубими порушеннями КПК і Конституції України. В’ячеслав Апоз’янц (також фігурант історії з Вередюком) як і вищезазначені громадяни, залишені на підписці про невиїзд. Так вирішив суд, у зв’язку з направленням «справи Александрова на ДС.

Довічні терміни одержали Володимир Бойко і Михайло Орлов – за вбивства братів Карпенків і Жемова. Ще один в’язень – Сергій Костюченко одержав термін 7 років в’язниці (за нанесення важких тілесних пошкоджень учасникові «розбирань» в Краматорську). Двоє інших (Сергій Шерковец і Юрій Шевченко) також були звільнені в залі суду, так як їх термін знаходження під вартою погасив одержані терміни.

Після вироку суд оповістив ще і приватне визначення. Воно стосується слідчого Генпрокуратури України Олександра Каліфіцького. Як вважає суд, в ході досудового слідства він практикував незаконні методи збору доказів, тиск на обвинувачених і свідків, маніпулював громадською думкою (роздаючи інтерв’ю). Крім того, пан Каліфіцький відмітився рідкісною зухвалістю: надаючи свідчення як свідка, він погрожував підсудним прямо в залі судових слухань. Тобто виявив демонстративну неповагу суду.

Нагадаємо, в ході процесу на лаві підсудних сиділо 10 чоловік, жителів Донецької області. Четверо з них – офіцери міліції. Ця група іменувалася до сьогоднішнього дня як «ОЗУ Криволапова», «банда «перевертнів у погонах», «ОЗУ Старе місто» та ін.

Обвинуваченим ставилася низка важких злочинів, зокрема: фальсифікація розслідування вбивства слов’янського тележурналіста Ігоря Александрова; отруєння раніше звинуваченого у вбивстві журналіста, але потім виправданого в суді Юрія Вередюка та його «інструктора» Ігоря Благова; викрадання і вбивство підприємців Краматорська братів Карпенків; викрадання і вбивство краматорського колекціонера ретро-авто Ігоря Жемова; викрадання краматорської школярки та ін.

Кримінальна справа, яка розслідувалася працівниками Генпрокуратури, складалася з десятків томів і судом досліджувалося 2 роки в Запоріжжі.

До сьогоднішнього дня визначенням суду всі епізоди, пов’язані зі справою Александрова, були виведені в окреме провадження, і за ними знову належить провести нове розслідування.

Джерело:

proUA

Залиште коментар