Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ображені політики розорять ЗМІ мільйонними позовами

0 12

Про це «Коментарям» заявив адвокат Клим Братковський, коментуючи проект закону «Про судовий збір», проголосований Верховною Радою в першому читанні. «У 2003 році за певними категоріями справ був збільшений судовий збір. В першу чергу, він стосувався позовів з відшкодування моральної немайнової шкоди. Розмір збору, який повинен був заплатити позивач, залежав від суми позову – що вище сума за вимогу збитку, тим вище сума збору. Ця норма була витверезною перешкодою для того, аби не подавалися багатомільйонні позови», – відзначив юрист.

«На даний момент діє наступна формула оплати збору: якщо розмір судового позову – до 1700 гривень, збір складає один відсоток, але не менше 17 гривень. Якщо розмір позовної заяви від 1700 до 17 000 гривень – п’ять відсотків. Якщо ж вимоги позивача понад 17 тисяч, то він повинен виплатити 10 відсотків», — підкреслив Клим Братковський.

«Новий закон «Про судовий збір», який вже проголосований парламентом в першому читанні, відміняє держмито, збір за технічно-інформаційний супровід судового процесу, і замінює їх єдиним збором. Формула повертається приблизно до тієї, що діяла до 2003 року. Тобто – 1 відсоток від суми збору, але не менше 188,2 грн., і не більше 2 823 грн. Таким чином, подаючи позов на один мільйон гривень, позивач заплатить не 100 тисяч гривень збору, а всього лише 2 823 гривні», – відзначив адвокат.

«Тобто в разі остаточного прийняття даного законопроекту, позивач зможе зажадати будь-яку суму для компенсації морального збитку. Колись ми це вже проходили. Колись на газети подавали «космічні» позови, аби їх банально закрити. Тепер, вочевидь, такі процеси почнуть повторюватися», – підвів підсумок експерт.

Теги:

судовий збір

Залиште коментар