Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Обмеження повноважень ВСУ викликало здивування у Голови Асоціації голів верховних судів Євросоюзу

0 29

На цьому наголосила Голова Асоціації Ірмгард Грісс під час зустрічі у Верховному суді України в рамках візиту делегації Верховного Суду Австрійської Республіки в Україну, повідомляється на сайті Верховного Суду України.

Австрійська суддя виразила переконання, що позбавлення Верховного Суду України повноважень касаційної інстанції не може не звужувати права і свободи громадян України, захист яких відтепер на найвищому судовому рівні залежатиме від бажання вищих спеціалізованих судів допустити чи не допустити справу до ВСУ.

Взагалі законодавчі зміни, що відбулися в Україні із введенням нового закону про судоустрій і статус суддів Ірмгард Грісс назвала екстремальними, зазначивши, що вони, без сумніву, суттєво вплинуть на подальший розвиток судочинства в країні

Свою думку з приводу української судової реформи висловив і Віце-президент Верховного Суду Австрійської Республіки Рональд Рорер. Він зауважив, що новим законом в Україні, на відміну від європейської практики, запроваджено не триланкову, а чотириланкову судову систему, що значно ускладнює доступ громадян до правосуддя. До того ж не менш проблемним, на думку австрійських суддів, є і створення у такі стислі строки нового вищого спеціалізованого суду, належного забезпечення його кадровим складом, зокрема, суддями.

Теги:

Новини права, судова реформа в Україні, апеляція, касація, апеляційне оскарження, закон про судоустрій та статус суддів, Євросоюз, Європа, Шенгенська віза, правосуддя в Україні, Австрійська республіка, Австрія, судова практика Європи

Залиште коментар