Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

О.Данилюк подав до КСУ подання щодо законності заборони на виїзд за кордон боржникам банків.

0 20

Керівник Всеукраїнського центру сприяння підприємницькій діяльності Олександр Данилюк подав до Конституційного суду України (КСУ) подання про законність обмеження права вільного виїзду за кордон громадян України, у яких є невиконані боргові зобов’язання. Про це повідомляє прес-служба центру.

“Для того, щоб обмежити право виїзду, сьогодні досить звернутися із позовом до суду і заявою про обмеження виїзду відповідача. Оскільки забезпечення позову діє протягом всього розгляду справи по суті – заборона на виїзд може тривати роками. Ми характеризуємо таку ситуацію як грубе порушення конституційних прав і свобод громадян”, – відзначив О.Данилюк.

Він зазначив, що “механізм беззаконня, яке сьогодні спостерігається, було запущено указом Презідента № 813/2009 “Про заходи із забезпечення відновлення стабільності у банківській системі”, яким, зокрема, було доручено Кабміну забезпечити “дотримання вимог закону про тимчасову відмову у виїзді за кордон громадянам України, які мають невиконані кредитні зобов’язання”. У свою чергу, Національний банк України в своєму листі від 3 листопада 2009 р. “Про обмеження виїзду за кордони України боржників банків” стверджує, що суди у порядку забезпечення позовів фінансово-банківських установ мають забороняти відповідачам за такими позовами виїжджати із країни. За словами О.Данилюка, після оприлюднення цих двох актів суди стали масово виносити постанови про обмеження у виїзді за кордон громадян-боржників.

Він також указує на те, що не враховуються інтереси і права відповідача, т.ч. суди ігнорують постанову Пленуму Верховного суду України “Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову” від 22 грудня 2006 р.

О.Данилюк просить КСУ дати офіційне тлумачення відповідності виду забезпечення позову заявленим позивачем вимогам, а також роз’яснити, яким чином така відповідність повинна визначатися, і в яких випадках суди можуть виносити рішення про обмеження права громадян на виїзд з України. Йдеться про ч. 3 ст. 152 Цивільного процесуального кодексу України, яка указує, що види забезпечення позову повинні відповідати заявленим позивачем вимогам, а також про ст. 6  закону  України  “Про порядок виїзду з України і в’їзду до України громадян України”, де визначені правові підстави для тимчасового обмеження громадян України у праві виїзду за кордон.

Джерело:

РБК – Україна

Залиште коментар