Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

О. Лавринович: В Україні проблема номер один – це невиконання норм Конституції тими людьми, які уповноважені ухвалювати рішення від імені української держави

0 56

«Я не думаю, що питання двопалатного парламенту в Україні, це те питання, де треба зараз ставити часові межі. Я думаю, коли буде треба, воно саме стане на порядок денний і буде вирішено компромісно, без конфліктів, без тиску і бажання гарантувати собі місце в сенаті, певний політичний імунітет, щоб після довгих років керування країною не відповідати за ті дії, які були зроблені під час роботи на чолі держави», – заявив в ефірі «Першого ділового» телеканалу Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Лавринович.

Торкаючись полеміки навколо конституційної реформи, політик зазначив, що внесення змін до Основного закону країни не є проблемою. «В Україні проблема номер один – це невиконання норм Основного закону тими людьми, які уповноважені ухвалювати рішення від імені Української держави. Це – найбільша проблема, а не проблема змін», – сказав Перший віце-спікер. При цьому він зауважив, що Конституція 1996 року була написана дуже добре, проте «на превеликий жаль, цю Конституцію не хотіли виконувати дуже багато посадових осіб і політиків. Після змін, які були внесенні 2004-го року, виникла проблема конфлікту певних норм ».

Коментуючи запропоновані днями В.Ющенком зміни до Конституції, О.Лавринович зазначив, що не бачить шансів, що вони будуть ухвалені у парламенті, «оскільки президент вирішив взагалі започаткувати новий тип стосунків в українській державі, новий тип управління нею. По суті переписати всю Конституцію, що потребує, відповідно до чинного закону, багатьох кроків». Крім того, додав Перший віце-спікер, «ті зміни, які пропонуються, м´яко кажучи, не зовсім відповідають вимогам часу. Їх можна розглядати як абстрактний продукт праці науковців в галузі конституційного права».

Натомість О.Лавринович нагадав, що минулого року у Верховній Раді  зареєстрований проект змін до Конституції, запропонований Партією Регіонів. При цьому він пояснив, що запропоновані цією політичною силою зміни «стосуються, перш за все, забезпечення реального місцевого самоврядування в державі, ліквідації втручання центральної виконавчої влади в справи регіонів і передачі всіх повноважень в області і райони».

Перший віце-спікер дав зрозуміти, що конституційна реформа має ґрунтуватися на правових нормах, «які мають прийти на зміну чинним і сприяти встановленню в Україні верховенства права і ефективності управлінського механізму».

Джерело:

ВР України

Залиште коментар