Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нужденні чиновники

0 22

Найвищі українські чиновники отримують від держави тисячі доларів матеріальної допомоги на оздоровлення та вирішення побутових проблем, пише журнал “Корреспондент”. Видання проаналізувало декларації про доходи за 2011 рік членів Кабміну, керівництва Адміністрації президента і Нацбанку. Відразу 11 високопоставлених чиновників на чолі з прем’єр-міністром Миколою Азаровим додатково до зарплати попросили матеріальну допомогу. Держава пішла їм назустріч, виплативши на всіх 455 000 грн, або майже $ 57 000.

Левову частку цієї суми – 103 000 гривень – отримав глава НБУ Сергій Арбузов ($ 12800). Главу Нацбанку не зупинив той факт, що в його офіційній декларації зазначений річний дохід в 1,7 млн грн. ($ 212 500).

Міністр фінансів Юрій Колобов при річному доході в 1,5 млн гривень отримав допомогу в розмірі 78 000 грн на оздоровлення.

Поправили своє здоров’я за рахунок держави в 2011-му і прем’єр Микола Азаров, віце-прем’єр і міністр охорони здоров’я Раїса Богатирьова, глава МЗС Костянтин Грищенко, міністр культури Михайло Кулиняк та голова Мін’юсту Олександр Лавринович.

Однак, основний контингент високопосадовців, які потребують допомоги, сконцентрований у Верховній Раді: депутати на ті ж цілі можуть отримати раз на рік подвійний оклад – близько 30-35 тисяч грн. З урахуванням того, що в парламенті 450 депутатів, в цілому ці $ 3,8-4,4 тисяч складаються в значну суму – від $ 1,7 млн до майже $ 2 млн.

При цьому депутати на відміну від членів уряду не зобов’язані оприлюднювати свої декларації про доходи, тому дізнатися, хто з них отримав допомогу від держави, не можна: ні в секретаріаті парламенту, ні в комітеті з питань регламенту ВР, які володіють цією інформацією, на запити видання відповідати не стали. Лише лічені одиниці серед носіїв мандатів принципово відмовляються від матдопомоги, відзначає журнал.

Теги:

доходи, матеріальна допомога, державний бюджет

Джерело:

Кореспондент

Залиште коментар