Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Новим законом вузам заборонять підвищувати плату за навчання

0 19

Міносвіти закінчило роботу над проектом закону про вищу освіту і винесло його на громадське обговорення. Нові норми забороняють вузам щорік переглядати плату за навчання на контракті – вона буде незмінною весь термін договору.

Як повідомляє газета «Сьогодні», в проекті більше немає класифікації вузів за кількістю студентів. Тепер вводиться класифікація вузів за кількістю напрямів освіти і наукових спеціальностей. Вищий рівень — університет. Вони діляться на класичні (готує бакалаврів і магістрів з 8 галузей освіти, а докторів філософії і докторів наук — з 12 спеціальностей) і профільні (4 галузі для магістрів і бакалаврів і 8 спеціальностей для учених). Середній рівень — академія. Останній — коледжі (готують бакалаврів) і профколеджі (готують молодших фахівців). Вони змінять нинішні училища і технікуми.

Залишилося нове ранжирування кваліфікацій. Поняття «спеціаліст» ліквідовується, а рівні кваліфікації виглядають так: молодший спеціаліст (2—3 роки навчання), бакалавр (3—4 роки навчання), магістр (після здобуття звання бакалавра — ще 1,5—2 роки навчання). Вводяться науково-кваліфікаційні звання: доктор філософії (аналог західного PHD, після магістра потрібно вчитися 4 роки) і доктор наук (після здобуття звання доктора філософії потрібно проучитися 3 роки).

Проект пропонує узаконити розмір мінімальних стипендій: вони не мають бути менше прожиткового мінімуму — 911 гривень (зараз у вузах близько 650 грн.). Зараховувати у виш будуть на підставі зовнішнього незалежного оцінювання і балу вузу (творчі конкурси, підготовчі курси).

Теги:

проект закону про освіту, Міносвіти

Джерело:

Фокус

Залиште коментар