Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Новий проект USAID «Україна: справедливе правосуддя»

0 21

У Вищій раді юстиції відбулася зустріч керівництва ВРЮ та представників проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) з нагоди презентації нового проекту «Україна: справедливе правосуддя».

Міжнародна зустріч у Вищій раді юстиції відбулася після завершення попереднього проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Україна: верховенство права» та на початку дворічної роботи нового проекту USAID «Україна: справедливе правосуддя».

Як відзначив під час зустрічі Девід Вон, завданням нового Проекту стане продовження роботи з удосконалення процесів добору суддів та притягнення до дисциплінарної відповідальності, зокрема напрямів покращення процедури проведення анонімного тестування кандидатів на посаду судді та незалежного оцінювання їх знань, оцінки етико-моральних характеристик кандидатів на посади суддів та ін.

Учасники зустрічі також обмінялися думками з приводу вітчизняного досвіду проведення добору кандидатів на посади суддів вперше Вищою кваліфікаційною комісією суддів України за новою процедурою. Нагадаємо, що Вищою радою юстиції за результатами розгляду скарг кандидатів на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України щодо встановлення результатів кваліфікаційного іспиту були ухвалені та передані Комісії відповідні Рекомендації щодо удосконалення процедури добору.

Як відзначив Девід Вон, «моніторинг, проведений нами, в деяких моментах співпадає з вашою критикою, саме тому ми звернулися до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України з пропозицією разом з експертами провести аналіз проблем, які виникли під час добору». Учасники обговорення дійшли згоди щодо необхідності співпраці інституцій, дотичних до процесу добору суддів, для проведення об’єктивного аналізу та удосконалення відповідних процедур. Про це повідомляє прес-служба ВРЮ.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар