Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Новий механізм формування Вищої ради юстиції

0 10

Нагадаємо, відповідно до Конституції України ВРЮ складається з 20-ти членів. Верховна Рада України, Президент України, з’їзд суддів України, з’їзд адвокатів України, з’їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до ВРЮ по 3 члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури – 2 членів. До складу ВРЮ входять за посадою Голова ВСУ, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України. У своїх Рекомендаціях Європейська Комісія «За демократію через право» неодноразово наголошувала на необхідності змінити принцип формування Вищої ради юстиції, відповідно до якого більшість у ВРЮ мають становити судді, обрані самими суддями. Крім того, у останній Резолюції ПАРЄ йшлося про необхідність якнайшвидшого ухвалення відповідних змін до законодавства.

«Принцип формування Вищої ради юстиції закріплений в Конституції, а внесення змін до неї – це тривалий і складний процес, – відзначив в інтерв’ю газеті «2000» Володимир Колесниченко. – Через це вимогу Ради Європи не так-то просто виконати. Але не чекаючи конституційної реформи, законодавець в законі про ВРЮ передбачив, що всі суб’єкти формування Ради повинні делегувати суддів в якості своїх представників. Таким чином, до кінця ротації нинішнього складу ВРЮ судді становитимуть більшість. Сьогодні їх уже 9».

Утім, ці зміни також критикуються Венеціанською комісією, відзначив Голова Вищої ради юстиції. До внесення змін до Основного Закону він пропонує дещо змінити механізм формування Вищої ради юстиції. «Аби більше не говорили про те, що суддя, який потрапив до Вищої ради юстиції залежить від суб’єкта його призначення. Я запропонував внести зміни до Закону «Про Вищу раду юстиції»,… Суть їх полягає в тому, щоб конференції спеціалізованих судів (адміністративних, господарських, загальних) обирали по 5 кандидатів у члени ВРЮ, а вже суб’єкти, які мають право на формування Ради, з цих 15 осіб призначали, на їхню думку, найбільш гідних кандидатів», – цитує очільника ВРЮ прес-служба.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар