Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Новий Кримінальний процесуальний кодекс набув чинності

0 17

Сьогодні, 20 листопада, набув чинності новий Кримінальний процесуальний кодекс, який змінює деякі аспекти роботи правоохоронців, однак не повинен кардинально змінити життя громадян.

Як зазначають експерти, новий КПК повинен бути спрямований насамперед на захист прав людини та громадянина, в якій ситуації він би не перебував. Однак адвокати на всяк випадок радять громадянам бути обережнішими.

“Крім того, в новому КПК прописано більш жорсткі правила реагування міліції на дрібні правопорушення, які тепер можуть бути кваліфіковані як кримінальний проступок. Тож я раджу людям не виходити на вулицю без паспорта, утриматися від прогулянок у темний час доби і вести себе як можна більш обережно”, – заявив адвокат Юлії Тимошенко Микола Сірий, повідомляють “Українські новини”.

Нагадаємо, в МВС запевняють, що жодні додаткові заходи обережності у зв’язку з набуттям чинності нового КПК не потрібні. “Якщо людина не хоче носити з собою паспорт, то їй абсолютно не потрібно це робити”, – розповів начальник Головного слідчого управління МВС Василь Фаринник.

В українському уряді упевнені, що цей день стане початком принципово нової системи функціонування правоохоронної та судової систем в Україні.

Теги:

Кримінальний процесуальний кодекс

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар