Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Новий хіт від Кабміну: з 1 листопада податкову накладну із сумою ПДВ більше 1 млн. гривень необхідно зареєструвати до передачі її покупцю

0 20

Розпорядження КМУ від 23.09.2009 р. №1178-р «Питання Загального реєстру податкових накладних»

Нова хвиля активності Кабміну в сфері адміністрування ПДВ: запроваджено обов’язкову реєстрацію податкових накладних продавцями в Загальному реєстрі податкових накладних (далі — Реєстр) із сумою ПДВ, зазначеною в одній накладній:

• понад 1 млн. гривень — з 1 листопада 2009 р.;

• понад 500 тис. гривень — з 1 січня 2010 р.;

• понад 100 тис. гривень — з 1 квітня 2010 року.

Податкова накладна надається покупцю після внесення відомостей про неї до Реєстру. Покупець має право звіряти відповідність даних податкової накладної даним Реєстру. Порядок ведення Реєстру встановлюється ДПА.

Тим же розпорядженням Кабмін самовільно встановлює нові підстави для проведення перевірок:

1) у разі порушення продавцем установленого порядку реєстрації податкових накладних ДПА, з метою встановлення права покупця на включення сум ПДВ до податкового кредиту, має право проводити перевірку достовірності зазначених платником ПДВ сум податкових зобов’язань;

2) надходження до органу ДПС інформації про виявлення розбіжностей у даних податкової накладної та Реєстру є підставою для проведення позапланової виїзної перевірки продавця та покупця.

При цьому, невідповідність даних, зазначених в податковій накладній, даним Реєстру не звільняє продавця від обов’язку включення суми ПДВ, зазначеної в податковій накладній, до суми податкових зобов’язань за відповідний звітний період.

Увага! Відповідно до нового розпорядження, покупець втрачає право на податковий кредит відповідно до податкової накладної, якщо сума ПДВ згідно з накладною не відображена продавцем у податковій декларації або продавець не провів у повному обсязі розрахунки з бюджетом за такою декларацією.

Залиште коментар