Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нові штрафи та «Візир» сприяли зменшенню більш як наполовину кількості дорожньо-транспортних пригод через перевищення швидкості

0 36

– Після запровадження більш суворої відповідальності за порушення Правил дорожнього руху та використання приладу «Візир» кількість ДТП через перевищення швидкості зменшилася на 58 відсотків, – повідомив сьогодні на прес-конференції начальник Департаменту Державтоінспекції МВС України Сергій Коломієць.

Після внесення змін до адміністративного законодавства вдалося зменшити кількість ДТП, а відповідно й загиблих і травмованих людей. Так, за два місяці цього року кількість дорожньо-транспортних пригод із потерпілими зменшилася на 38 відсотків, травмованих осіб – на 40, а загиблих учасників дорожнього руху – на 42. Для прикладу, якщо у 2007 році щодобово на автошляхах держави у середньому гинуло 26 осіб, то у 2009 – менше десяти.

Не зважаючи на це у сфері безпеки дорожнього руху є чимало проблем. Так, серйозне занепокоєння викликає стан утримання вулично-дорожньої мережі. Адже переважна більшість автошляхів має незадовільний стан. Зокрема, є чимало вибоїн, відсутні необхідні дорожні знаки і пішохідні доріжки. Потребує також негайного відновлення й зовнішнє освітлення доріг. За ініціативою правоохоронців на усунення таких недоліків лише цього року посадовцям дорожньо-комунальних організацій видано понад дев’ять тисяч обов’язкових для виконання приписів ДАІ. Водночас 2,4 тисячі керівників притягнуто до адміністративної відповідальності за порушення правил утримання автомобільних доріг та вулиць.

А вже з 15 березня цього року розпочато проведення весняного комісійного огляду автошляхів населених пунктів, під час буде здійснено ревізію всіх дорожніх знаків з метою ліквідації необгрунтованих обмежень у дорожньому русі.

З огляду на пропозиції про збільшення швидкісних режимі на прес-конференції зазначалося, що в більшості країн Європи дозволений показник на спідометрі не перевищує 50 км/год. Адже більше половини ДТП на автошляхах трапляється саме через перевищення швидкості. МВС готове погодитися із збільшенням дозволеної швидкості до 110 км/год на трасах, де є розподільна смуга і по дві смуги руху в кожному напрямку, але такі нововведення не будуть стосуватися населених пунктів.

На прес-конференції йшлося й про роботу приладів «Візир». Як пояснив представник фірми-виробника приладу Валентин Ущенко, «Візир» повністю відповідає держстандартам і є сертифікованим у всіх країнах СНД. Журналісти мали змогу переглянути витримки з інструкції та два відеоролики щодо його конструкції та способу користування – один від фірми-виробника, а інший – від інспекторів, які безпосередньо працюють із приладом. А безпосередньо на лінії працівники ДАІ продемонстрували представникам ЗМІ роботу «Візиря».

Джерело:

МВС України

Залиште коментар