Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нові технорішення для армії: Мінцифри розпочала Drone Hackathon у сфері military-tech

0 56

26 серпня у Києві розпочався перший міжнародний Drone Hackathon. Його ціль – напрацювати нові ідеї у сфері military-tech для виробництва дронів. До розробки нових технологічних рішень для української армії долучились 150 учасників. Серед них: інженери-конструктори, радіоінженери, оператори безпілотників та програмісти.

«Цей хакатон — унікальна можливість долучитися до розробки нових цифрових рішень, які допоможуть нашим військовим. Наше спільне завдання – підняти на високий рівень розвиток виробництва і технічної підтримки дронів. І не лише закуповувати дрони в різних компаній по всьому світу, а й створювати їх у промислових масштабах у нашій країні. Від вас залежить, як ми будемо розвивати нові military-tech проєкти у цій сфері», – зазначив Віце-прем’єр-міністр — Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров у зверненні до учасників.

До першого Drone Hackathon як ментори і журі приєдналися провідні IT-спеціалісти, військові та економісти.

«Сьогодні ми шукаємо ті ідеї, які зроблять наші інновації релевантними для військових не в майбутньому, а вже сьогодні. Протягом цих трьох днів ми шукаємо рішення разом із військовими. Аби ідеї, які команди вигадають на цьому хакатоні, були максимально реалізовані на фронті. Для Українського фонду стартапів це перший military-tech хакатон. Буде ще більше. Для нас це стратегічно важливо. Це той пріоритет, який ставить перед собою УФС», – наголосив член Наглядової ради Українського фонду стартапів Дмитро Шимків.

Учасники хакатону вже виконали перші завдання дистанційно. Тепер впродовж трьох днів команди будуть доопрацьовувати спільні рішення, які згодом презентують журі. Переможці хакатону отримають грошову винагороду.

Нагадаємо, на початку липня Мінцифри та фандрейзингова платформа UNITED24 оголосили про старт проекту Армія дронів. Партнером цього проекту є Генштаб Збройних Сил України та Держспецзвʼязку. Це комплексна програма, у межах якої буде здійснюватися системна закупівля дронів, їх ремонт та оперативна заміна, тренування пілотів, а також навчання R&D-галузі. Вже законтрактовано БПЛА майже на 948 млн грн. Це 877 дронів, які посилять українську армію. Загальна сума збору на Армію дронів наближається до 1 млрд грн. Вже придбані такі БПЛА: UkrJet, Skyeton, Fly Eye, WARMATE, SKIF, DJI Matrice RTK 300, DJI Mavic 3, Autel evo 2.

Перші БПЛА, закуплені із цих грошей, вже прибули на фронт.

Мінцифри реалізує Drone Hackathon разом із Українським фондом стартапів, Генеральним штабом ЗСУ, ДК «Укроборонпром» та IDI Camp.

 

Міністерство цифрової трансформації України

Залиште коментар