Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нотаріуси піднімуть ціни із-за зростання своїх витрат на страховку?

0 16

Ціни на нотаріальні послуги для кінцевого споживача можуть вирости після набуття чинності закону, яким змінюється мінімальна страхова сума по страхуванню професійної відповідальності нотаріусів. Зараз вона дорівнює 150 мінімальним зарплатам (приблизно 161 250 грн.), а з 1 січня складе 1000 мінімальних зарплат (1 075 000 грн.).

“Зараз нотаріуси платять за страховий поліс 0,5% від страхової суми, що складає в середньому 800 грн., збільшення мінімальної страхової суми спричинить пропорційне збільшення вартості полісу. Тобто, в 2013 році ця сума складатиме більше 5000 грн”, — говорить директор з продажу страхової компанії “Актив-гарант” Віталій Козловський.

Таким чином, підвищення мінімальної страхової суми приведе до зростання витрат нотаріусів на страхування, що спричинить зростання цін на нотаріальні послуги для кінцевого споживача.

Також, на думку експерта, ринок страхування відповідальності нотаріусів виявиться під загрозою монополізації. “Зміни в закон “Про нотаріат” вводять ліцензування на надання послуг із страхування професійної відповідальності нотаріусів. Не виключено, що ліцензії отримає відносно невелика кількість компаній. А зменшення конкуренції завжди призводить до зниження якості і завищення вартості послуг”, — вважає експерт.

Теги:

нотаріат

Джерело:

Дело

Залиште коментар