Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нотаріуси здадуть перший електронний іспит

0 25

6 жовтня в Києві відбудеться перший електронний іспит на право займатися нотаріальною діяльністю. Таке рішення було ухвалено в ході установчого засідання Вищої кваліфікаційної комісії нотаріату при Міністерстві юстиції, яке відбулося 26 серпня під головуванням голови Мін’юсту Павла Петренка, повідомили в прес-службі КМУ.

“За багато років проведення іспитів за старим форматом з’явилися легенди про те, як непросто стати нотаріусом. На жаль, в цьому була і велика вина Міністерства юстиції, яке створювало штучні перепони. Тому ми ухвалили рішення, яке дасть можливість вільного доступу до цієї професії особам, які дійсно заслуговують, не залежно від того, чи є у них кошти”, – зазначив Міністр юстиції.

Іспит буде проходити за новим форматом. Замість співбесіди з представниками комісії буде проведено повністю автоматизовані комп’ютерні тести. Комп’ютерна програма, залежно від кількості правильних відповідей, визначить вдало або невдало претендент пройшов тестування.

Електронний іспит проводиться за принципом зовнішнього незалежного оцінювання. Періодичність проведення іспитів збільшена з одного до чотирьох разів на рік.

Нагадаємо, Міністерство юстиції України запроваджує новий підхід до проходження екзаменації у приватних нотаріусів, повідомив у травні голова відомства, міністр юстиції України Павло Петренко. За словами міністра, процедура екзаменації приватних нотаріусів була припинена з моменту його приходу на посаду. В даний час кількість кандидатів, охочих пройти подібну екзаменацію, становить близько 300 осіб.

Джерело:

ЮВУ

Залиште коментар