Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нотаріуси повинні перевіряти факт застосування санкцій до клієнтів

0 135

Мін’юст наказом від 27 січня 2016 року № 235/5 затвердив Зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами. Документ доповнений низкою нових норм, а деякі положення викладені в новій редакції.

Відзначається, що при вчиненні нотаріальної дії нотаріус перевіряє факт застосування санкцій, передбачених ст. 4 Закону «Про санкції», рішення про застосування яких прийнято РНБО та введено в дію Указом Президента, до фізичним або юридичним особам, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії.

У разі звернення за вчиненням нотаріальної дії представника фізичної або юридичної особи перевірка факту застосування санкцій здійснюється стосовно фізичної або юридичної особи, в інтересах якої діє такий представник.

Перевірка факту застосування санкцій здійснюється за відомостями, що містяться в рішенні РНБО.

У разі встановлення факту застосування санкцій до фізичних або юридичних осіб, які звернулися за вчиненням нотаріальної дії, нотаріус відмовляє у вчиненні такої нотаріальної дії.

Крім того, передбачено, що в разі якщо держреєстрація права власності на нерухоме майно проведена без видачі документа, що посвідчує таке право, нотаріальна дія щодо такого майна здійснюється на підставі інформації з Держреєстру речових прав на нерухоме майно. Така інформація долучається до примірника угоди, свідоцтва тощо, які залишаються в справах нотаріуса.

Також встановлено, що для посвідчення договору найму будівлі, іншої капітальної споруди (їх окремих частин) нотаріус отримує інформацію з Держреєстру речових прав на нерухоме майно шляхом безпосереднього доступу до реєстру. Ця інформація залишається в справах нотаріуса.

На вимогу фізичних або юридичних осіб, щодо яких здійснювалося нотаріальну дію, нотаріуси вправі видавати копії документів, що зберігаються в справах державної нотаріальної контори, державного нотаріального архіву чи приватного нотаріуса.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар