Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Нотаріусам можуть дозволити надавати інформацію з держреєстру нерухомості

0 95

У пояснювальній записці йдеться, що з метою покращення якості надання послуг, і, враховуючи, що нотаріус діє як спеціальний суб’єкт, на якого покладаються функції державного реєстратора, проектом закону передбачається розширити повноваження нотаріусів в частині покладення на них функцій з надання інформації з держреєстру прав на нерухомість.

Згідно з проектом закону, нотаріус при вчиненні нотаріальних дій з нерухомістю, об’єктом незавершеного будівництва має доступ і користується Державним реєстром речових прав на нерухоме майно, раніше нотаріус лише здійснював пошук відомостей.

Крім того, передбачається, що користування держреєстром прав на нерухомість буде здійснюватися безпосередньо нотаріусом, який вчиняє відповідну нотаріальну дію.

Також проект передбачає, що інформація з Державного реєстру прав про державну реєстрацію прав та їх обтяжень надається органом державної реєстрації прав, нотаріусом у формі витягу, інформаційної довідки або виписки.

У чинному законодавстві надання інформації з державного реєстру прав здійснюється нотаріусом у формі витягу в результаті проведення державної реєстрації прав.

Залиште коментар