Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Змінився порядок розгляду скарг у сфері держреєстрації

0 22

Уряд врегулював механізм виконання судових рішень за результатами оскарження рішення, дії або бездіяльності Мін’юсту та його територіальних органів у сфері державної реєстрації.

Зокрема, передбачено, що в разі скасування судом рішення Мін’юсту про задоволення скарги або про відмову в розгляді скарги, в тому числі без розгляду її по суті, Мін’юст не пізніше 5 робочих днів приймає рішення у формі наказу про скасування свого рішення.

Відповідний наказ Мін’юсту в разі скасування рішення про відмову в розгляді скарги, в тому числі без розгляду її по суті, виконується суб’єктом розгляду скарги не пізніше наступного робочого дня з дати його прийняття. Скарга повинна бути розглянута повторно відповідно до законів.

Крім того, якщо після задоволення Мін’юстом скарги та внесення відповідного запису в реєстри, в таких реєстрах проведені інші реєстраційні дії, держреєстратор вносить записи виключно за наявності судового рішення, яким вирішено питання щодо правового статусу таких реєстраційних дій.

Також встановлено, що до розгляду скарги, поданої відповідно до Закону «Про звернення громадян», якщо потрібно отримати додаткову інформацію по суті (пояснення державного реєстратора / суб’єкта державної реєстрації, копії документів, на підставі яких проведено реєстраційні дії), з ініціативи Мін’юсту можуть залучатися його територіальні органи.

Відповідні зміни передбачені постановою Кабміну від 20 грудня 2017  № 1025, що набула чинності 4 січня 2018 року.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар