Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Заяви про вихід з ТОВ потрібно завіряти нотаріально

0 460

Необхідною умовою для виходу з ТОВ є надання його учасником відповідного нотаріально посвідченої заяви про вихід з нього.

Відповідну постанову у справі № 912/422/17 Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного господарського суду прийняв 2 травня 2018 року.

Учасник ТОВ звернувся до суду з позовом про стягнення ринкової вартості своєї частки в майні товариства. Позивач вказав, що він направив заяву про вихід з ТОВ і не отримав відповідних розрахунків.

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили в задоволенні таких вимог, оскільки заява позивача в простій письмовій формі не відповідає вимогам ч. 1 ст. 148 ГК і не створює правових наслідків для сторін.

Дослідивши матеріали справи та проаналізувавши положення ч. 1 ст. 88 ГК, п. 3 ч. 1 ст. 116, ст. 148 ГК, ст. 10, 54 Закону «Про господарські товариства», Верховний Суд погодився з таким висновком. Він зазначив, що заява про вихід з ТОВ в простій письмовій формі є оформленим неналежним чином і не може бути підставою для виходу учасника з товариства та проведення з ним відповідних виплат.

Колегія суддів прийшла до висновку, що відсутність нотаріального засвідчення підпису заявника на заяві про вихід з товариства не дає підстав вважати дійсним волевиявлення учасника про вихід з товариства.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар