Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Зареєстровано законопроект про медіа

0 42

 

На сайті українського парламенту опублікований текст законопроекту про медіа, поданого народними депутатами від партії “Слуга народу”. Текст опублікований на порталі Верховної ради.

Відповідно до закону, суб’єктами названі, зокрема, суб’єкти у сфері онлайн-медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів і провайдери платформ загального доступу до інформації.

Ліцензуванню підлягає виключно мовлення з використанням радіочастотного ресурсу України та поставка електронних комунікаційних послуг для потреб мовлення з використанням радіочастотного ресурсу.

У законопроекті наголошується, що обов’язковій реєстрації підлягають суб’єкти, які здійснюють мовлення без використання радіочастотного ресурсу, суб’єкти у сфері друкованих медіа, провайдери аудіовізуальних сервісів, а також суб’єкти у сфері медіа, в тому числі і нерезиденти України, які надають користувачам на території України доступ до своїх медіа-сервісів на умовах, які передбачають оплату користувачами доступу або користування такими медіа-сервісами.

Крім того, суб’єкти у сфері онлайн-медіа і платформи загального доступу до інформації самостійно приймають рішення про реєстрацію.

Документом також встановлюються заходи реагування на порушення законодавства у сфері медіа та санкції за порушення законодавства. Обмежувальні заходи за порушення вимог законодавства та / або умов ліцензії згідно із законопроектом є: стягнення штрафу; анулювання ліцензії і / або скасування реєстрації; заборона поширення медіа на території України.

Відзначимо, що окремим розділом законопроекту визначаються обмеження, пов’язані з збройною агресією. Так, в медіа забороняється поширювати:

  • матеріали, що містять популяризацію або пропаганду органів держави-агресора, його посадових осіб, осіб і організацій, які контролюються державою-агресором, і їх окремих дій, які виправдовують або визнають правомірною збройну агресію, анексію території України, порушення територіальної цілісності, суверенітету України, в тому числі публічне заперечення зазначених дій;
  • недостовірні матеріали про збройну агресію і діях держави-агресора, її посадових осіб, осіб і організацій, які контролюються державою-агресором, в разі, якщо наслідком цього є розпалювання ворожнечі і ненависті або заклики до насильницької зміни територіальної цілісності або конституційного ладу;
  • програми та матеріали (крім інформаційних і інформаційно-аналітичних), серед учасників яких є особи, внесені до переліку осіб, які створюють загрозу національному медіа-простору України, яке затверджується Нацрадою.

Крім того, Національна рада відмовляє в реєстрації іноземного лінійного медіа, зареєстровано в державі-агресора або якщо Нацрадою виявлені ознаки того, що редакційний контроль за таким іноземним лінійним медіа здійснюється фізичними або юридичними особами – резидентами держави-агресора. Суб’єктом в сфері медіа в Україні не може бути фізична особа, яка є громадянином держави-агресора.

Нагадаємо, у Верховній раді зареєстрували законопроект “Про медіа” № 2693. Документ був внесений 27 грудня.

Джерело: rada.gov.ua

Залиште коментар