Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Запропоновано зміни для спрощення доступу переселенців до правосуддя

0 20
Комітет рекомендує прийняти за основу проект Закону України № 5183 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо полегшення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб та інших категорій осіб, права, свободи чи інтереси яких були порушені внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру
 
 
 
 
6 жовтня 2016
 
 
 

6 жовтня 2016 року на засіданні Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи розглянуто, відповідно до предметів відання, проект Закону України (реєстр. № 5183) про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо полегшення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб та інших категорій осіб, права, свободи чи інтереси яких були порушені внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру, внесений народними депутатами України Тимошенко Ю. В., Немирею Г.М. та Рябчиним О.М.

Проектом Закону передбачається:

1. Надання фізичним особам права вибору підсудності у справах за їх позовами про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів (в тому числі про відшкодування шкоди, завданої внаслідок обмеження у здійсненні права власності на нерухоме майно або його знищення, пошкодження) у зв’язку з військовою агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру. Так, зазначені позови можуть пред’являтися також за місцем проживання чи перебування позивачів.

2. Звільнення заявників від сплати судового збору у справах за заявами про встановлення фактів, які мають юридичне значення, що подані у зв’язку з  військовою агресією, збройним конфліктом, тимчасовою окупацією території України,  надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавленням волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.

3. Звільнення позивачів від сплати судового збору у справах за позовами до країни-агресора  про відшкодування завданої майнової та/або моральної шкоди у зв’язку з тимчасовою окупацією території України, військовою агресією, збройним конфліктом, що призвели до вимушеного переселення з тимчасово окупованих територій України, загибелі, поранення, перебування в полоні, незаконного позбавлення волі або викрадення, а також порушення права власності на рухоме та/або нерухоме майно.

За результатами розгляду Комітет прийняв рішення: рекомендувати Комітету з питань правової політики та правосуддя прийняти за основу проект Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо полегшення доступу до правосуддя внутрішньо переміщених осіб та інших категорій осіб, права, свободи чи інтереси яких були порушені внаслідок збройного конфлікту, тимчасової окупації, надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру (реєстр. № 5183).

 

Джерело:

Верховна Рада

Залиште коментар