Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законопроекти по авто на Єврономер схвалені в першому читанні

0 45

Сьогодні, 13 липня, Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроекти № 8487 і № 8488, які вирішать проблему авто з Єврономер.

Проектами передбачено зменшення акцизного податку з авто, скасування заборони на митне оформлення машин, які не відповідають екостандарти «Євро-5», а також посилення контролю за переміщенням і використанням транспортних засобів, зареєстрованих в інших державах.

Передбачені наступні базові ставки акцизного податку: з бензиновим двигуном – 50 євро, з дизельним двигуном – 75 євро. До базових ставок будуть застосовуватися коефіцієнти.

Таким чином, розмір акцизного податку буде дорівнює базовій ставці, помноженій на коефіцієнт двигуна і коефіцієнт віку. При цьому коефіцієнт двигуна обчислюватися шляхом ділення обсягу двигуна на 1000, а коефіцієнт віку – це кількість повних календарних років з року, наступного за роком виробництва авто, до року визначення ставки податку.

Ставка для електрокарів встановлюється в розмірі 1 євро за 1 кВт ємності електричного акумулятора. Сьогодні ставка становить 109,129 євро за одиницю транспортного засобу. Для гібридних авто в розмірі 100 євро за 1 одиницю. Сьогодні ставка становить 109,129 євро.

Також передбачається скасування акцизного податку на кузов для легкових транспортних засобів. Сьогодні ставка для нових кузовів становить 218 євро за одиницю і 872 євро для кузовів, які використовувалися. Скасовуються і тимчасово встановлені (до 31 грудня 2018) особливості оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів, вироблених з 1 січня 2010 року.

Проектом № 8488 передбачено посилення контролю за переміщенням і цільовим використанням авто, завезених в режимах транзиту та тимчасового ввезення. Чітко прописано алгоритм взаємодії митників, поліцейських і прикордонників, передбачено створення автоматизованої системи обміну інформацією, Нацполіціі нададуть право перевірки авто з Єврономер, вводиться ряд обмежень на операції з такими авто, закладені штрафи за порушення митних правил.

Тимчасове ввезення громадянами-резидентами на митну територію України транспортних засобів комерційного призначення під час виконання ними своїх обов’язків за укладеними трудовими договорами з підприємствами-нерезидентами, який підтверджується документами відповідних компетентних органів країни реєстрації підприємства-нерезидента, дозволяється на строк до 10 діб із застосуванням до них заходів забезпечення.

Транспортні засоби особистого користування, що тимчасово ввозяться на митну територію України громадянами більш ніж на 30 днів, підлягають державній реєстрації.

Збільшуються штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування в митному режимі транзиту. Сьогодні за перевищення терміну більш ніж на 10 діб штраф становить 8500 грн. Пропонується встановити штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб – 8500 грн, від 20 до 30 діб – 85 000 долл, більш ніж на 30 діб (а також за втрату або розукомплектування транспортних засобів) – 170 тис. Грн, або їх конфіскацію по рішенням суду

Штрафні санкції за порушення термінів переміщення транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення у митному режимі тимчасового ввезення. Сьогодні за перевищення терміну більш ніж на 10 діб штраф становить 17 тис. Грн. Пропонується встановити штраф за перевищення терміну від 10 до 20 діб – 17 тис. Грн, від 20 до 30 діб – 85 тис. Грн, більше ніж на 30 діб (а також за втрату або розукомплектування транспортних засобів) – 170 тис. Грн., або їх конфіскацію за рішенням суду.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар