Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Законопроект про Конституційний Суд прийнятий за основу

0 102

З другої спроби народні депутати віддали 239 голосів за  проект № 5336-1 «Про Конституційний Суд України». Таким чином, за основу прийнято альтерантівной законопроект, підготовлений Радою щодо судової реформи та схвалений Венеціанською комісією. Законопроект № 5336 відхилили, як і було рекомендовано Комітетом.
Обговорення було бурхливим, багатьох депутатів не влаштували розміри зарплат суддів, які устаналіваются виходячи з МЗП. Як пояснив Руслан Князевич, така норма передбачалася при інших розмірах МЗП, тому буде змінена – оклади суддів порахують виходячи з прожиткового мінімуму.
Відзначимо, що законопроект був прийнятий з поправками, озвученими Князевичем та Алексєєвим.
В цілому, проект спрямований на реалізацію конституційних змін в частині правосуддя, що вступили в дію 30 вересня 2016 року.
Він встановлює порядок організації і діяльності Конституційного Суду України, статус суддів, підстави і порядок звернення до Суду, процедуру розгляду ним справ та виконання рішень. Також встановлено порядок функціонування інституту конституційної скарги.
Передбачена нова структура КСУ:
1. Велика палата діє у складі всіх суддів КСУ і вирішує питання у справах за конституційними поданнями та конституційними зверненнями.
2. Два сенату суду, кожен з яких діє в складі 9 суддів і розглядає питання про конституційність законів України (їх окремих положень) по конституційній скарзі особи. Сенат діє як КСУ, його ухвали про відмову у відкритті конституційного провадження у справах за конституційними скаргами є остаточними.
3. Шість колегій суддів, кожна з яких діє в складі трьох суддів. До повноважень колегії належить вирішення процесуальних питань. Ухвалу про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційну скаргу, винесене трьома суддями колегії, є остаточним. Це повинно дозволити знизити навантаження на Суд і забезпечити надходження на його розгляд обґрунтованих конституційних скарг, які відповідають критеріям прийнятності.
При розгляді конституційної скарги Конституційний Суд України може видати забезпечувальний наказ, який є новим інститутом вжиття заходів захисту прав людини у виняткових випадках. Підставою для забезпечення конституційної скарги є необхідність запобігти незворотні наслідки, які можуть настати в зв’язку з виконанням остаточного судового рішення.
Передбачена можливість відстрочки припинення дії актом (його окремих положень), який визнано неконституційним.
Законопроект спрямований на забезпечення безперервності діяльності Суду. Передбачено встановлення 3-місячного терміну для призначення новообраного судді замість того, у кого закінчився термін повноважень (або яке сягнуло граничного віку перебування на посаді судді КСУ), і продовження виконання таким суддею своїх повноважень до призначення нового судді. Суддя Конституційного Суду дає присягу на спеціальному пленарному засіданні.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар