Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон про закупівлю оборонної продукції під час АТО прийнятий з поправками Президента

0 18

14 червня Верховна Рада прийняла Закон про внесення змін до Закону «Про державне оборонне замовлення» щодо формування та виконання державного оборонного замовлення (законопроект № 2090а), раніше ветований Президентом.

У Законі йдеться про особливості закупівлі (поставки) продукції, робіт і послуг оборонного призначення в умовах особливого періоду, в разі введення надзвичайного стану, проведення АТО або виникнення кризових ситуацій, що загрожують національній безпеці України.

Закон прийнятий з пропозиціями Президента, згідно з яким встановлено, що при плануванні оборонного замовлення державні замовники виходять з того, що закупівля озброєння і військової техніки, військової зброї і боєприпасів до неї, а також їх модернізація з проведенням ремонту за технічним станом здійснюється за оборонним замовленням.

З Закону виключено абзац сьомий враховуючи те, що поняття «поза оборонного замовлення», «у виняткових випадках», «в разі крайньої необхідності» не мають юридичної визначеності і можуть бути суб’єктивно трактовані під час практичної реалізації.

В абзаці другому пункту 6 розділу I Закону встановлено, що в умовах особливого періоду, введення надзвичайного стану і в період проведення АТО компенсаційні (офсетні) договори можуть за рішенням Кабінету Міністрів не полягати.

Також виключена норма, якою передбачено для держзамовників можливість самостійно здійснювати закупівлі продукції, робіт, послуг оборонного призначення за імпортом шляхом укладення державного контракту з іноземним суб’єктом господарювання, якщо державний замовник має повноваження по здійсненню зовнішньоекономічної діяльності.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар