Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Закон № 3475 «Про адміністративну процедуру»

0 21

Закон № 3475 «Про адміністративну процедуру»

“Закон покликаний запровадити спрощені, чіткі й уніфіковані правила для всіх видів взаємодії держави з громадянами та бізнесом і навести порядок в адміністративній практиці, що у підсумку зміцнить довіру населення до органів влади. Цей законопроєкт балансує ваги, на яких, з одного боку, права громадян, а з іншого – повноваження держави. Уявімо ситуацію, коли людині необхідно вирішити конкретну життєву ситуацію – чи то отримання паспорта, чи то призначення житлової субсидії, чи то оформлення земельної ділянки тощо. Так ось, із запровадженням в Україні адмінпроцедури при зверненні до будь-якого органу влади особа знатиме, які конкретно права та обов’язки вона має – усі вони будуть уніфіковані для всіх життєвих ситуацій”, – розповів Олександр Банчук.

За його словами, українці вперше отримають можливість взаємодіяти з державою на партнерських засадах. Вони зможуть брати участь у прийнятті рішень, що впливають на їхні права. Отримають право бути вислуханими у разі незгоди з рішенням. Також можна буде ознайомитись з матеріалами справи, почути аргументи та чітко зрозуміти процедуру оскарження, насамперед досудового.

Більше того, за інформацією заступника Міністра юстиції, у законопроєкті врахована значна кількість новел у сфері цифровізації. Так, наприклад, передбачена можливість автоматичного обміну інформацією, автоматичного прийняття рішення тощо.

Якщо відповідний Закон буде ухвалений – Уряд і Парламент матимуть ще 12 місяців, щоб забезпечити узгодженість нормативно-правових актів та привести їх у відповідність до нового Закону. За цей час необхідно буде провести навчання для службовців, які працюватимуть з цим законом, ухвалити необхідні закони та підзаконні акти, за потреби – провести реорганізаційні зміни в органах влади. “Усе це – серйозна трансформація, необхідна для забезпечення сучасної, прозорої, ефективної та сервісної системи державного управління в Україні. Це буде один із основних законів, що регулює відносини особи та держави на основі європейських стандартів”

За публікацією ЗМІ

Залиште коментар