Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 1 січня за водіння в нетверезому вигляді передбачена кримінальна відповідальність тобто штраф від 17 до 34 тис. грн і позбавлення прав на 3 роки.

0 8

Водій може отримати судимість за новою ст. 286-1 КК навіть в разі притягнення до відповідальності вперше. Так, кримінальна відповідальність за ст. 286-1 КК загрожує водіям в таких випадках:
– керування транспортними засобами в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
– передача керування транспортним засобом особі, яка перебуває в стані такого сп’яніння чи під впливом таких лікарських препаратів;
– відмова водія від проходження медичного огляду на стан сп’яніння або щодо вживання таких лікарських засобів;
– вживання водієм транспортного засобу після дорожньо-транспортної пригоди за його участю алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі (крім зазначених в офіційно затвердженого складу аптечки або призначені медичним працівником), або після того, як транспортний засіб був зупинений на вимогу поліцейського, до проведення уповноваженою особою медичного огляду з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо тверджень про вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, або до прийняття рішення про звільнення від проведення такого медичного огляду.
За всі перераховані вище дії передбачено штраф від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 17 до 32 тис. грн) і позбавлення права керувати транспортним засобом на строк до 3 років.
У разі повторного правопорушення штраф складе до 51 тис. грн з позбавленням права керувати транспортним засобом від 2 до 3 років.джерело
Джерело: rada.gov.ua

Залиште коментар