Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 1 липня 2014 року нараховується податок на відсотки по депозитах

0 18

від 27.03.2014 р. № 1166-VII в частині оподаткування податком на доходи фізичних осіб процентів по депозитах.

Так, дохід громадян у вигляді відсотків, нарахованих на поточний або депозитний банківський рахунок, а також відсотків, нарахованих на внесок (депозит) члена кредитної спілки у кредитній спілці, буде обкладатися податком на доходи фізичних осіб. При цьому база оподаткування визначається як сума відсотків, яка перевищує в рік 17 розмірів прожиткового мінімуму для працездатної особи, встановленого законом на 1 січня звітного року (у 2014 році – сума відсотків понад 20 706 грн.).

Банківські установи звільнені від обов’язку утримувати та перераховувати податок із суми доходу у вигляді відсотків, але повинні подавати інформацію в територіальні органи Міндоходов за встановленою формою (№ 1 ДФ). У ній банки тільки будуть вказувати суму доходу у вигляді нарахованих відсотків. А сума податку повинна бути сплачена фізичною особою самостійно – за результатами подання річної декларації про майновий стан і доходи.

При цьому якщо база оподаткування звітного податкового року (для відсотків з вирахуванням 17 прожиткових мінімумів):

• не перевищує 204 прожиткових мінімумів (у 2014 році – 248 472 грн.) – до суми перевищення застосовується ставка 15%;

• перевищує 204, але не більше 396 прожиткових мінімумів (у 2014 році –  482 328 грн.) – до суми перевищення застосовується ставка 20%;

• перевищує 396 прожиткових мінімумів – до суми перевищення застосовується ставка 25%.

Джерело:

http://kyiv.minrd.gov.ua

Залиште коментар