Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З 01 січня 2021 змінено нормативи прибуття та критерії викликів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги

0 16
З 01 січня 2021 змінено нормативи прибуття та критерії викликів бригад екстреної (швидкої) медичної допомоги. Уряд прийняв відповідну Постанову № 1271 від 16.12.2020р.
Раніше звернення поділялися на екстрені та неекстрені залежно від стану пацієнта. Відтепер є критичні, екстрені, неекстрені та непрофільні виклики. Розберемось з кожним із них.
1️⃣ Критичні звернення – звернення при невідкладних станах, що безпосередньо загрожують життю та потребують виконання реанімаційних заходів.
📍У пацієнта відсутнє або неефективне дихання, є ознаки масивної крововтрати/кровотечі.
Передумови такого стану – усі види травм, вплив зовнішніх факторів (ураження електричним струмом, блискавкою тощо), інтоксикація та отруєння, гострі та хронічні захворювання.
🚑 Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги має прибути протягом 10 хв. з моменту виклику.
2️⃣ Екстрені звернення – звернення при невідкладних станах, що несуть загрозу життю та здоров’ю людини та можуть призвести до різкого погіршення стану в разі несвоєчасного надання екстреної медичної допомоги.
📍Стан пацієнта супроводжуються порушенням свідомості, ознаками кровотечі, гострого коронарного синдрому, гострого мозкового інсульту, розладами дихання, іншими скаргами та ознаками, що визначені як екстрені.
Передумови такого стану – усі види травм, вплив зовнішніх факторів (ураження електричним струмом, блискавкою тощо), інтоксикація та отруєння, у тому числі укусами тварин, комах тощо, гострі та хронічні захворювання.
🚑 Бригада екстреної (швидкої) медичної допомоги має прибути протягом 20 хв. з моменту виклику.
3️⃣ Неекстрені звернення – коли стан пацієнта не є невідкладним та відстрочення надання медичної допомоги не призведе до погіршення стану здоров’я, проте людина потребує оцінки стану здоров’я медичним працівником.
У таких випадках диспетчер рекомендує пацієнту звернутися до сімейного лікаря або до найближчого відділення екстреної (невідкладної) медичної допомоги, або таке звернення може бути передане до чергового центру первинної медико-санітарної допомоги. Диспетчер також може направити до пацієнта бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги, що не виконує критичні або екстрені виклики.
4️⃣ Непрофільні звернення – якщо стан пацієнта не є невідкладним та не потребує надання медичної допомоги в межах екстреної (швидкої) медичної допомоги.
Пацієнт не потребує проведення оцінки стану здоров’я на місці, у разі потреби йому може бути надано дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.
При таких зверненнях диспетчер рекомендує пацієнту звернутися до сімейного лікаря. У разі потреби медичний працівник диспетчерської служби повинен надати дистанційну медичну консультацію щодо причини звернення.

Залиште коментар