Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вступив в силу Закон про захист професійної діяльності журналістів

0 23

Сьогодні, 3 березня, набув чинності Закон № 993-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України(щодо удосконалення захисту професійної діяльності журналістів)».
У новій редакції викладено частину 2 статті 163 КК (Порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер) – передбачено кримінальну відповідальність за вказані діяння, вчинені щодо журналіста.
Також викладено в новій редакції стаття 171 КК (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів) – зокрема, встановлено кримінальну відповідальність за:
– Незаконне вилучення зібраних, опрацьованих, підготовлених журналістом матеріалів і технічних засобів, якими він користується у зв’язку зі своєю професійною діяльністю,
– Незаконна відмова журналісту в доступі до інформації,
– Незаконну заборону висвітлення окремих тем, показу окремих осіб, критики суб’єкта владних повноважень,
– А також будь-яке інше умисне перешкоджання здійсненню журналістом законній професійній діяльності.
За вказані дії передбачається штраф до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.
Таким чином, диспозиція статті значно розширена і деталізована, оскільки раніше в ній говорилося тільки про умисне перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків, за критику.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар