Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Вступили в силу процесуальні кодекси

0 82

Сьогодні, 15 грудня, набув чинності Закон № 2147-VIII «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

Для кожного процесуального кодексу передбачені особливості введення норм в дію. Закон містить по три розділи заключних і перехідних положень, які регламентують порядок розгляду вже поданих касаційних скарг та заяв про перегляд судового рішення, а також порядок передачі справ. Також врегульовано питання перегляду рішень в кримінальному процесі.

15 грудня є днем ​​початку роботи Верховного Суду як єдиної касаційної інстанції. Верховний Суд України і касаційні суди припиняють свою діяльність по здійсненню правосуддя і починають процес передачі справ. Касаційні скарги розглядатиме або Велика палата ВС, або касаційні суди в залежності від того, чи були розбіжності з висловленими правовими позиціями.

Згідно з Перехідними положеннями Закону касаційні скарги (подання) на судові рішення, які подані і розгляд яких не закінчено до вступу в силу нових редакцій, передаються в касаційні суди і розглядаються спочатку за новими правилами. Заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України, розгляд яких не закінчено до 15 грудня, передаються в касаційні суди і розглядаються спочатку колегією в складі трьох або більше непарної кількості суддів за старими правилами. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, якщо суд, виходячи з обставин справи, не прийме рішення про інше.

Норми стосовно визначення юрисдикції Вищого суду з питань інтелектуальної власності вводяться в дію з дня, наступного за днем ​​опублікування головою Вищого суду з питань інтелектуальної власності в газеті «Голос України» повідомлення про початок роботи суду. Нагадаємо, суд утворений Указом Президента, які бажають стати суддями повинні були подати документи до 15 грудня.

Крім того, в «Голосі України» ДСА повинна опублікувати повідомлення про початок функціонування Єдиного державного реєстру виконавчих документів – через 30 днів будуть введені в дію норми Закону стосовно цього реєстру. Також ДСА повинна опублікувати оголошення про створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, яка почне функціонувати через 90 днів з дня опублікування.

Відзначимо, що до Цивільного процесуального, Господарського процесуального кодексів та Кодексу адміністративного судочинства, викладені в новій редакції, вже внесені зміни, які вступлять в силу через 3 місяці. Зміни внесені Законом щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом удосконалення порядку примусового стягнення заборгованості по сплаті аліментів, який був прийнятий 7 грудня.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар