Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Встановлено правила застосування спецзасобів військовослужбовцями Нацгвардії

0 105

Урядом оновлено перелік спеціальних засобів, які застосовуються військовослужбовцями Нацгвардії, і правила їх застосування.

Тепер перелік спецзасобів, які можуть застосовувати нацгвардійці, відповідає переліку спецзасобів, визначених для підрозділів Нацполіціі (ст. 42 Закону «Про Національну поліцію»).

У разі застосування спецзасобів військовослужбовці Нацгвардії зобов’язані:

– попередити про намір їх використання, надавши при цьому особам, щодо яких можуть бути застосовані спецзасоби, достатньо часу для виконання своїх вимог;

– в кожному випадку застосування спецзасобів і в найкоротші терміни забезпечити надання потерпілим домедичної допомоги, повідомивши лікарів і медичні установи, який засіб застосовано і яка допомога надана.

Забороняється застосовувати спецзасоби:

– по відношенню до жінок з явними ознаками вагітності, малолітніх осіб, осіб з явними ознаками обмежених можливостей або старості, крім випадків вчинення ними збройного чи групового нападу, збройного опору військовослужбовцю Нацгвардії, що загрожує його життю і здоров’ю, або інших осіб, якщо відбити такий напад іншими способами неможливо;

– в приміщеннях і на земельних ділянках, які належать або закріплені за дипломатичними представництвами та консульськими установами іноземних держав в Україні, крім випадків, коли від глави дипломатичного або іншого відповідного представництва (організації) надійде по офіційних каналах письмове прохання (згоду) застосовувати зазначені засоби проти правопорушників;

– в приміщеннях або на виробництвах, пов’язаних з виготовленням вибухових чи легкозаймистих речовин, в навчальних і лікувальних установах.

Крім того, заборонено: наносити удари гумовими кийками по голові, шиї, ключиці, статевих органах, попереку і в живіт; застосовувати наручники більше двох годин; застосовувати світлозвукові пристрої на відстані ближче двох метрів від людини; стріляти гумовими кулями в голову, груди, область серця, сонячне сплетіння, пах, статеві органи; застосовувати водомети, якщо температура повітря нижче 10 ° C і т.д.

Відповідний перелік і Правила застосування спеціальних засобів військовослужбовцями Національної гвардії під час виконання службових завдань затверджені постановою Кабміну від 20 грудня 2017 года № 1024.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар