Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Всі випускники вузів вільні у виборі місця роботи

0 26

Верховна Рада 6 жовтня ухвалила Закон про внесення змін до Закону про вищу освіту щодо працевлаштування випускників (законопроект № 3312-д).

Мета змін – привести законодавчі та інші нормативні акти у відповідність з нормами Конституції України в частині забезпечення конституційних прав громадян на працю, а також норм міжнародних конвенцій про заборону примусової праці.

Законом встановлено, що вузи не зобов’язані здійснювати працевлаштування випускників. Випускники вузів вільні у виборі місця роботи за винятком деяких випадків.

При цьому право на першочергове зарахування до вищих медичних та педагогічні навчальні заклади за держзамовленням мають особи в разі укладення ними договору про відпрацювання не менше 3-х років в сільській місцевості і селищах міського типу.

Випускникам медичних і педагогічних вузів, які уклали зазначений договір, держава забезпечує безоплатне користування житлом з опаленням і освітленням у межах встановлених норм.

Крім того, встановлюється, що одним із завдань вузу є сприяння працевлаштуванню випускників. А держоргани, до сфери управління яких належать вузи, повинні сприяти працевлаштуванню випускників цих вузів, здійснювати розподіл випускників вищих військових навчальних закладів (вищих навчальних закладів зі специфічними умовами навчання) для подальшого проходження служби і надавати випускникам інших вузів інформацію про наявність вакансій в складі юросіб будь форми власності та підпорядкування для можливого працевлаштування.

Джерело:

ЮРЛІГА

Залиште коментар