Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховна Рада України прийняла Антирейдерський законопроект Мін’юсту

0 22

271 голос «за» віддали народні обранці за Антирейдерський законопроект Мін’юсту.

25 років громадяни України та іноземні  інвестори не могли бути впевненими у захисті своїх прав на приватну власність. Рейдери займалися своєю злочинною діяльністю у різний спосіб, застосовуючи різні методи та схеми.
Майже 3000 незаконних захоплень власності траплялося щороку.      Відстояти своє право та повернути належне вдавалося лише у  10% випадків.
Більше того, попередня влада всіляко сприяла розквіту рейдерства та у добровільно-примусовому порядку привласнювала прибуткові підприємства та нерухомість, не даючи жодного шансу повернути вкрадене.

За таких умов Україна не могла сподіватися на існування сприятливого бізнес-клімату в країні та на розвиток економіки, адже приватна власність – це основа основ розвитку.

Мін’юст у тісній співпраці з бізнес середовищем розробив законопроект № 5067, що унеможливлює використання  левової частки рейдерських схем.
Було ініційовано 15 ключових превентивних нововведень, що покликані ліквідувати більшість випадків застосування злочинних алгоритмів.

Законопроект передбачає посилення кримінальної відповідальність як заявника, так і реєстратора та зацікавлену у вчиненні незаконної реєстраційної дії особу. Максимальний термін ув’язнення до 8 років з конфіскацією майна.
Зобов’язує реєстраторів та нотаріусів використовувати виключно захищений носій особистих ключів – надійний засіб електронного цифрового підпису, що призначений для зберігання особистого ключа та має вбудовані апаратно-програмні засоби.

Відповідно до нового Закону, реєстратор при отриманні пакету документів для проведення реєстраційної дії, зобов’язаний повідомити про це власника майна, щодо якого буде вчинена реєстраційна дія.

У випадку, якщо власник вважає проведення цієї реєстраційної дії рейдерським захопленням, він може подати заяву про заборону вчинення такої дії. Паралельно власник зобов’язаний звернутися до суду для накладання судової заборони.

Відтепер приватна власність в Україні захищена правовою та справедливою державою на законодавчому рівні. Наступний важливий етап – завершення судової реформи та ефективна робота правоохоронних органів.

Джерело:

Міністерство юстиції

Залиште коментар