Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В Раду продовжують надходити законопроекти про відповідальність за незаконне збагачення

4

В Парламенті зареєстровано ще 2 законопроекти про повернення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення№ 10110-2№ 10110-3 і № 10110-4. Проекти подані як альтернативні президентському, про який ми писали раніше.

Перший законопроект пропонує незаконним збагаченням вважати володіння, користування особою, уповноваженою на виконанняфункцій держави або місцевого самоврядування, активами у значному розмірі, вартість яких значно перевищує доходи особи, отримані із законних джерел, набуття у власність або передача нею будь-якій іншій особі таких активів.

Автор другого законопроекту незаконним збагаченням вважає набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів у значному розмірі, які не могли бути отримані законним шляхом, а так само передача нею таких активів будь-якій іншій особі.

Третім законопроектом пропонується незаконним збагаченням вважати набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування у власність майна, вартість якого значно перевищує її доходи, отримані із законних джерел, а також передачу нею такого майна іншим особам.

Що стосується відповідальності за вказані злочини, автори законопроектів одностайні у своїх ініціативах. Винних пропонують карати позбавленням волі на строк до двох років.

Службовим особам, яка займають відповідальне становище загрожує ув’язнення терміном від двох до п’яти років.

Службовців, які займають особливо відповідальне становище пропонують позбавляти волі на строк від п’яти до десяти років.

Кожного із перелічених категорій службових осіб, винних у незаконному збагаченні також позбавлять права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а також конфіскують їх майно.

Законопроект № 10110-4 передбачає більш суровіше покарання. Так, осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, винних у незаконному збагаченні пропонується позбавляти волі на строк від двох до чотирьох років. Службовим особам, які займають відповідальне становище загрожуватиме ув’язнення строком від п’яти до десяти років, а тим, що займають особливо відповідальне становище – від десяти до п’ятнадцяти років. Також винних позбавлять права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та конфіскують їх майно.

Нагадаємо, що ст. 368-2 Кримінального кодексу про незаконне збагачення визнана неконституційною та втратила чинність з дня прийняття 26 лютого 2019 року Конституційним Судом відповідного Рішення.

Раніше у Раді вже зареєстрували законопроекти про повернення відповідальності за незаконне збагачення Президент України (законопроект № 10110), Ю. Тимошенко (№ 10103) та С. Каплін (№ 10110-1).

https://jurliga.ligazakon.net/ua/news/184645_v-radu-prodovzhuyut-nadkhoditi-zakonoproekti-pro-vdpovdalnst-za-nezakonne-zbagachennya

Комментарии