Юрінком Інтер
“Юрiнком Iнтер” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд затвердив Порядок проведення аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами

0 7

23 вересня Урядом за ініціативи Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України затверджено відповідне рішення, яке забезпечить максимально прозору та відкриту процедуру отримання спеціального дозволу на користування надрами.

Прийняття документа сприятиме покращенню інвестиційного клімату у сфері надрокористування, запровадженню інноваційних методів у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, прозорого механізму продажу на аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами.

На сьогодні такі аукціони проводяться шляхом електронних торгів, за допомогою сервісу з автоматичним обміном інформацією.

Важливо, що до тепер роботу відповідного сервісу регламентовано Тимчасовим порядком, затвердженим рішенням Уряду від 17 жовтня 2018 р. № 848. Зокрема документом встановлено проведення аукціонів лише з 24 жовтня 2018 року по 1 жовтня 2020 року.

Запровадження онлайн-аукціонів вже довело свою ефективність і прозорість. Так, у рамках проекту у 2019 році було проведено 8 аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами шляхом електронних торгів.

Загалом, за 2019 рік загальна сума, яка надійшла до Державного бюджету України від організації та проведення вищезазначених електронних аукціонів з продажу спеціальних дозволів на користування надрами, становить 503 902 678,00 гривень.

У 2020 році очікувані надходження становлять понад 800 млн гривень.

Такі цифри дають підстави стверджувати, що на даний час результати експериментального проекту є позитивними, про що свідчать кількість успішних аукціонів, кількість та залученість учасників, висока конкурентність лотів.

Саме тому Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Роман Абрамовський виніс на розгляд Уряду відповідний Порядок.

Крім того, сьогодні Урядом було затверджено відповідну Методику визначення початкової ціни продажу на аукціоні спеціального дозволу на право користування надрами.

Згідно з цією Методикою відбудеться спрощення механізму розрахунку вартості спеціального дозволу на користування надрами, підвищення принципу його прозорості та передбачуваності кінцевого результату.

Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Залиште коментар